Partner serwisu

LOT: Zawieszenie lotów jednak na 14 dni!

Łukasz Malinowski 14.03.2020

LOT: Zawieszenie lotów jednak na 14 dni!
fot. Łukasz Malinowski
W piątek wieczorem PLL LOT informował o zawieszeniu połączeń międzynarodowych i krajowych na 10 dni. Okres ten, jak oficjalnie poinformował przewoźnik, wydłuży się do 14 dni – taki jest bowiem termin obowiązywania rozporządzenia wprowadzającego zakaz lotów.
Z pierwotnych informacji podawanych przez LOT wynikało, że od 15 marca na 10 dni zawieszone zostaną wszystkie połączenia międzynarodowe i loty krajowe. Na ten okres przewoźnik miał zaplanowaną podaż miejsc na poziomie 375,5 tys., z czego 77,4 tys. przypadało na loty krajowe.

Ogłoszoną w piątek wieczorem przez premiera Mateusza Morawieckiego decyzję o zawieszeniu komunikacji międzynarodowej w ruchu lotniczym i kolejowym doprecyzowały opublikowane jeszcze tego samego i następnego dnia rozporządzenia – wszystkie datowane na 13 marca 2020 roku.

W zakresie lotnictwa jest to rozporządzenie w sprawie zakazów w ruchu lotniczym, które powołując się na art. 119 ust. 2 ustawy Prawo lotnicze wprowadza zakaz wykonywania lądowania w portach lotniczych Rzeczypospolitej Polskiej międzynarodowych lotów przewożących pasażerów.

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia i traci moc w 14 dni od daty ogłoszenia. Z oficjalnie potwierdzonych przez nas informacji wynika, że LOT wydłużył zawieszenie lotów międzynarodowych i krajowych do 14 dni zgodnie z zapisami rządowego dokumentu. Wydłużenie zawieszenia dotyczy wszystkich lotów międzynarodowych z Polski i Węgier oraz lotów krajowych.

Rozporządzenie definiuje także wyjątki od tego zarządzania. Zakaz nie będzie więc dotyczył lotów przewożących obywateli polskich powracających na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej samolotami wyczarterowanymi na zlecenie Prezesa Rady Ministrów oraz lotów wykonywanych w interesie publicznym. W tym ostatnim przypadku chodzi o loty wykonywane m.in. w celu zapobiegania skutkom klęsk żywiołowych lub ich usunięcia oraz ratowania życia lub zdrowia ludzkiego oraz lotów ze statusem HAED, GARDA, STATE.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony