Partner serwisu

LOT: Związkowcy zgodzili się na zmianę systemu wynagradzania

inf. pras 08.12.2021

LOT: Związkowcy zgodzili się na zmianę systemu wynagradzania
fot. Piotr Bożyk
Większość działających w Polskich Liniach Lotniczych LOT związków zawodowych parafowało porozumienie dotyczące nowego regulaminu wynagradzania w spółce - poinformował w oficjalnym komunikacie narodowy przewoźnik. Dzięki temu członkowie personelu pokładowego mogą już wrócić do pracy na pełen etat. Porozumienie zakłada również korzystniejsze warunki pracy dla pilotów oraz pracowników naziemnych.
Na mocy podpisanego we wtorek regulaminu wynagradzania, pracownicy personelu pokładowego wrócą na pełny etat przy pensum, wynoszącym 30 godzin. Wskazane 30 godzin stanowi podstawę do wypłaty stewardesom i stewardom wynagrodzenia, nawet w sytuacji, gdy nie będą wykonywać żadnych czynności lotniczych.

Oznacza to przede wszystkim możliwość powrotu do pracy w pełnym wymiarze godzin, co nie było możliwe według warunków obowiązujących od października 2020 roku. Od momentu powrotu do pełnego wymiaru naliczać się będą również lata pracy w warunkach szczególnych, co umożliwi m.in. przejście na wcześniejszą emeryturę.

Dla pilotów liczba gwarantowanych godzin pensum została podwyższona z 20 do 27,5 godzin.

Zarząd spółki sformułował propozycję dla pracowników w taki sposób, aby wynagrodzenie personelu lotniczego (pokładowego i kokpitowego) wzrastało adekwatnie do liczby wylatanych godzin. Dzięki temu wynagrodzenia personelu pokładowego wzrosną do poziomu sprzed pandemii już w przypadku wylatania co najmniej 45 godzin w miesiącu.

Termin obowiązywania regulaminu to 31 marca 2024 roku. Po tej dacie w PLL LOT automatycznie wrócą zasady wynagradzania sprzed pandemii COVID-19.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony