Partner serwisu

LOT zmniejsza częstotliwość połączeń na Węgry

Łukasz Malinowski 01.09.2020

LOT zmniejsza częstotliwość połączeń na Węgry
fot. Piotr Bożyk
Ze względu na ostatnie decyzje rządu Węgier, ograniczające możliwość podróżowania do tego kraju, PLL LOT zdecydował się na zmniejszenie częstotliwości lotów na trasie pomiędzy Warszawą a Budapesztem. Zmiany nie dotyczą połączeń z Wrocławia oraz trasy Budapeszt – Seul.
– Ze względu na nowe rozporządzenie rządu węgierskiego dotyczące przekraczania granicy kraju przez obcokrajowców, w tym także obywateli Polski, LOT podjął decyzję o zmniejszeniu częstotliwości połączeń między Warszawą a Budapesztem do jednego rejsu dziennie. Obecnie połączenia z budapesztańskiego lotniska realizowane są bez zmian. O ewentualnych dalszych modyfikacjach w rozkładach lotów będziemy informować naszych pasażerów z odpowiednim wyprzedzeniem – informuje biuro prasowe PLL LOT.

W zeszłym tygodniu węgierski rząd ogłosił, że kraj od 1 września zamyka swoje granice dla cudzoziemców, przywracając środki ochrony obowiązujące podczas pierwszej fali epidemii koronawirusa. Jak informowaliśmy, decyzja ta ma negatywny wpływ nie tylko na macierzyste linie lotnicze Wizz Air, które musiały poważnie zredukować liczbę swoich połączeń.

Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że obywatele państw członkowskich Grupy Wyszehradzkiej będą mogli podróżować na Węgry pod warunkiem przedstawienia negatywnych wyników na koronawirusa.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony