Partner serwisu

LOT zawiesza połączenie Budapeszt – Seul do 8 kwietnia. Pekin zawieszony do 25 kwietnia

simetra 04.03.2020

LOT zawiesza połączenie Budapeszt – Seul do 8 kwietnia. Pekin zawieszony do 25 kwietnia
fot. Lotnisko Chopina
PLL LOT zwiesza połączenie Budapeszt - Seul do 8 kwietnia. Przewoźnik zdecydował także o przedłużeniu zawieszenia lotów do Pekinu do 25 kwietnie oraz o dalszym zmniejszeniu częstotliwości obsługi trasy do Mediolanu. Koronawirus nie daje o sobie zapomnieć.
Jak informują PLL LOT w związku rozprzestrzenianiem się koronawirusa 2019-nCoV, który wywołuje chorobę COVID-19 i mniejszym zainteresowaniem podróżami, podjęta została decyzja "o tymczasowej optymalizacji siatki połączeń" na trzech kierunkach. Oznacza to:
  • wydłużenie okres zawieszenia rejsów na trasie z Warszawy do Pekinu do 25 kwietnia
  • wstrzymanie rejsów na trasie Budapeszt - Seul do 8 kwietnia.
  • zmniejszenie częstotliwości rejsów na trasie Warszawa - Mediolan do 2 razy dziennie.
Narodowy przewoźnik podkreśla, że jest w stałym kontakcie z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego, a także z pozostałymi przewoźnikami w celu zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa naszych pasażerów i pracowników. - O zmianach w podróży pasażerowie są informowani na bieżąco, a także zapewniamy im zmiany rezerwacji biletów na najbliższe dostępne połączenia. Więcej informacji o statusie lotu można uzyskać w LOT Contact Centre. O dalszych ewentualnych zmianach w rozkładzie podróżni będą informowani na bieżąco - podkreśla Michał Czernicki, rzecznik prasowy LOT.

W pierwszej fazie rozprzestrzeniania się koronawirusa ograniczone zostały możliwości podróżowania transportem lotniczym w Chinach i Azji, ale dość szybko decyzję o zawieszeniu połączeń do Chin zaczęli podejmować także najwięksi przewoźnicy. W przypadku LOT nastąpiło to pod koniec stycznia. W samej Europie problemy zaczęły narastać po ujawnieniu pierwszych zachorowań na COVID we Włoszech. Na ograniczenie lotów zdecydowały się m.in. Wizz Air, Ryanair oraz LOT. Szerzej o tym jak COVID-19 wpływa na branże lotniczą piszemy w specjalnym wątku dostępnym TUTAJ.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo