Partner serwisu

LOT zawiesza kolejne połączenia! Z Warszawy i Budapesztu do London-City. Ogranicza loty do Izraela

Łukasz Malinowski 11.03.2020

LOT zawiesza kolejne połączenia! Z Warszawy i Budapesztu do London-City. Ogranicza loty do Izraela
fot. Łukasz Malinowski
PLL LOT poinformowały o kolejnych zmianach w siatce związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa 2019-nCoV i mniejszym zainteresowaniem podróżami lotniczymi. Zawieszone pozostają loty do Pekinu oraz z Budapesztu do Korei. Nie polecimy także z Budapesztu i Warszawy na lotnisko London City. Zawieszone pozostają trasy do Włoch i wprowadzone ograniczenia dla podróży do Izraela. Otwarcie lotów z Ostrawy przełożone.
W komunikacie przesłanym przez LOT możemy przeczytać, że spółka monitoruje koszty związane z wpływem koronawirusa na wykonywane operacje lotnicze, zaś dalsze decyzje operacyjne będą podejmowane w oparciu o rozwój sytuacji epidemiologicznej na świecie. Pełna lista zmian, o których poinformowano dzisiaj poniżej.

  • Połączenia z Warszawy do Mediolanu i Wenecji – pozostają zawieszone do 3 kwietnia br.;
  • Połączenia z Budapesztu do Seulu – pozostają zawieszone do 8 kwietnia br.;
  • Połączenia z Warszawy do Pekinu – pozostają zawieszone do 25 kwietnia br.;
  • Pojedyncze częstotliwości rejsów do Tel Awiwu z Warszawy i polskich portów regionalnych – zostaną ograniczone do 24 kwietnia br.;
  • Połączenia z Warszawy i Budapesztu do London-City; z Krakowa do Bukaresztu; oraz z Warszawy do Zaporoża – zostaną zawieszone w najbliższych dniach do 24 kwietnia br.;
  • Uruchomienie połączenia z Warszawy do Ostrawy – zostanie przesunięte na 1 września br.
  • Dodatkowo: ograniczone zostaną częstotliwości rejsów na wybranych trasach średniego i dalekiego zasięgu – do 24 kwietnia br.
Polski przewoźnik zauważa przy tym, że bieżące wiadomości dotyczące światowej sytuacji epidemiologicznej mogą rodzić niepewność wśród pasażerów linii lotniczych. Dlatego też spółka wprowadziła politykę elastycznej zmiany terminu podróży. Wszystkie osoby, które do tej pory zakupiły lub zakupią do 31 marca br. bilety polskiego przewoźnika na podróże od 6 marca do 24 kwietnia 2020 r. mają teraz możliwość dokonania bezpłatnej zmiany daty podróży na loty do 31 grudnia 2020 r. z zachowaniem klasy rezerwacyjnej.

Lotnictwo bardzo szybko odczuło negatywne skutki pojawienia się nowego koronawirusa. Linie lotnicze z całego świata zaczęły zawieszać połączenia z Chinami, w Europie ograniczono obsługę tras do Włoch. Więcej na ten temat można przeczytać m.in. w naszych artykułach "Koronawirus uderzył w branżę lotniczą. Czy LOT ma się czego obawiać?", "Koronawirus. Rezerwacje linii lotniczych do Europy spadły o 79 proc.", "Scope: Linie lotnicze, Airbus i Boeing odczuwają negatywny wpływ epidemii COVID-19".

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo