Partner serwisu

LOT zainaugurował połączenie do Ostrawy. Z półrocznym opóźnieniem

Emilia Derewienko 27.10.2020

LOT zainaugurował połączenie do Ostrawy. Z półrocznym opóźnieniem
fot. Piotr Bożyk
Z ponad sześciomiesięcznym opóźnieniem Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły w niedzielny wieczór regularny rejs między Warszawą a czeskim miastem Ostrawa. Narodowy przewoźnik będzie operował na tej trasie pięć razy w tygodniu. To obecnie jedyne regularne połączenie z portu w Ostrawie.
Polskie Linie Lotnicze LOT będą latały do Warszawy z lotniska Leoš Janáček Ostrava w Mošnovie pięć razy w tygodniu: w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki i soboty. Połączenie powrotne, na Lotnisko Chopina, będzie realizowane z taką samą częstotliwością, jednak w inne dni: w poniedziałki, środy, czwartki, piątki i niedziele. Rejsy będą wykonywane na pokładach Embraerów E-170.

Jaromír Radkovský, dyrektor generalny lotniska w Ostrawie, uważa, że nowa trasa lotnicza odegra ważną rolę w rozwoju regionu i ożywieniu gospodarczym po zakończeniu pandemii. – Połączenia lotnicze są ważne dla zapewnienia mobilności mieszkańców regionu i znacząco pomogą obecnym i nowym inwestorom. Jednocześnie rejs umożliwi pasażerom proste i wygodne połączenie z całym światem – zaznaczył.

Jak dodał, PLL LOT ustalił rozkład lotów na trasie tak, aby przylot do Warszawy miał dogodne połączenie z innymi miastami europejskimi i lotami do Amsterdamu, Monachium, Paryża, Zurychu, Mediolanu, Genewy, Oslo, Frankfurtu czy Düsseldorfu. Loty do Warszawy są obecnie jedynymi regularnymi połączeniami z ostrawskiego lotniska.

LOT miał otworzyć trasę do Ostrawy na wiosnę, jednak z powodu pandemii koronawirusa inauguracja połączenia została opóźniona. Rzecznik PPL LOT, Krzysztof Moczulski, zwraca uwagę, że podróż z Mosnowa do Warszawy trwa około godziny. – Czechy to dla nas ważny rynek, a Ostrawa to drugie lotnisko, na które lata LOT. Cieszymy się, że mimo trudnej sytuacji epidemicznej w końcu udało nam się połączyć region z ponad 60 kierunkami – dodał.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotnisko Chopina
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony