Partner serwisu

LOT zainaugurował połączenia z Lotniska Chopina na Sri Lankę

Emilia Derewienko 03.11.2019

LOT zainaugurował połączenia z Lotniska Chopina na Sri Lankę
fot. Piotr Bożyk
W niedzielę (3 listopada) tuż po godzinie 15:00 wystartował pierwszy samolot Polskich Linii Lotniczych LOT do Kolombo na Sri Lance o numerach rejestracyjnych SP-LSA. To pierwsze regularne połączenie sezonowe narodowego przewoźnika do Azji. Rejs potrwa ponad 9 godzin, w swój pierwszy rejs LOT-em do Kolombo pasażerowie polecieli samolotem Boeing 787-9 Dreamliner.
– Kolombo to wspaniała wyspa, znana w Polsce z najlepszej herbaty – podkreślił prezes Polskich Linii Lotniczych LOT, Rafał Milczarski, podczas inauguracji nowego kierunku na Lotnisku Chopina. – Stolica Sri Lanki to nasze siedemnaste połączenie dalekodystansowe, a siódme do Azji. Staramy się rozwijać siatkę połączeń przez Atlantyk i do Azji. Jesteśmy jedną z najszybciej rozwijających się linii lotniczych na świecie. Wszystko dzięki państwu – podsumował prezes Milczarski, kierując swoje słowa do oczekujących na wylot do Kolombo pasażerów.

Prezesowi LOT-u towarzyszyli podczas inauguracji nowego połączenia wiceminister resortu spraw zagranicznych, Maciej Lang oraz ambasador Sri Lanki w Polsce. – Wiek XXI będzie wiekiem Azji – stwierdził wiceszef MSZ.

Połączenie z Warszawy do Kolombo o numerze LO69 będzie realizowane trzy razy w tygodniu: w piątki, środy i niedziele o godzinie 14:25. Samolot ląduje na miejscu o 4:15. Rejsy powrotne do Warszawy LO70 będą się odbywać w poniedziałki, czwartki i soboty – start w Kolombo zaplanowany został na godz. 8:00 z lądowaniem na Lotnisku Chopina o godz. 14:00. Jest to trasa sezonowa, a więc będzie obsługiwana do 28 marca 2020 roku przez samoloty typu Boeing 787-8 i 787-9 Dreamliner. Maszyny te mogą zabrać na pokład prawie 300 osób.

Rozkład do Kolombo został ułożony w taki sposób, by umożliwić pasażerom najkrótszą podróż z krótką przesiadką (od 50 minut) na Lotnisku Chopina w Warszawie z większości obsługiwanych przez LOT miast w Polsce, Europie Zachodniej i Skandynawii, państw bałtyckich oraz z Pragi, Budapesztu czy Zagrzebia.

Uruchomienie połączenia z Warszawy do Kolombo jest elementem strategii rentownego wzrostu, którą LOT wdraża od początku 2016 roku, a większość z jej założeń została zrealizowana przed czasem. LOT stale rozwija swoją flotę – do końca tego roku będzie dysponował już 15 Boeingami 787 Dreamliner. Dwa kolejne większe Dreamlinery wzmocnią flotę już wiosną 2020 roku.

W ubiegłym roku przewoźnik przewiózł niespełna 9 mln pasażerów. W 2019 roku polskie linie lotnicze planują przewieźć na swoim pokładzie 10-milionowego podróżnego. Obecnie LOT ma w swojej siatce połączeń 111 destynacji, w tym 17 tras dalekiego zasięgu.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony