Partner serwisu

LOT: Z Warszawy do Pragi z międzylądowaniem w… Ostrawie

Emilia Derewienko 05.11.2020

LOT: Z Warszawy do Pragi z międzylądowaniem w… Ostrawie
fot. Piotr Bożyk
Polskie Linie Lotnicze LOT od 11 listopada do 10 grudnia będą realizowały rejsy do praskiego portu lotniczego im. Václava Havla w formule międzylądowania. Podróżujący z Lotniska Chopina do stolicy Czech będą musieli lądować w innym czeskim mieście, Ostrawie.
W okresie od 11 listopada do 10 grudnia zostaną skasowane wszystkie bezpośrednie rejsy z Lotniska Chopina do Pragi i w przeciwnym kierunku. Nie będą również funkcjonowały bezpośrednie połączenia do Ostrawy – w mieście tym odbędzie się lądowanie i ponowny lot do stolicy Czech.

Uruchomione natomiast zostaną rejsy relacji Warszawa – Ostrawa – Praga o numerach LO1521 i LO1527. LOT będzie operował na nich kolejno trzy i dwa razy w tygodniu: w poniedziałki, czwartki i soboty oraz, w środy i piątki. Loty powrotne, z Pragi przez Ostrawę do Warszawy zostaną uruchomione jako rejsy o numerach LO1522 i LO1528 i będą kolejno realizowane w poniedziałki i czwartki oraz środy, piątki i niedziele.

Jak podaje narodowy przewoźnik, pasażerowie będą mieć możliwość rezerwacji miejsc na odcinku OSR-PRG-OSR.

Połączenie do Ostrawy zostało zainaugurowane zaledwie przed tygodniem, 27 października, w dodatku z półrocznym opóźnieniem z powodu pandemii koronawirusa. Przewoźnik operował na tej trasie pięć razy w tygodniu. To obecnie jedyne regularne połączenie z portu w Ostrawie. LOT miał ustalić rozkład lotów na trasie tak, aby przylot do Warszawy miał dogodne połączenie z innymi miastami europejskimi i lotami do Amsterdamu, Monachium, Paryża, Zurychu, Mediolanu, Genewy, Oslo, Frankfurtu czy Düsseldorfu.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony