Partner serwisu

LOT wznawia rejsy do Chin. Na razie co dwa tygodnie

Rafał Dybiński 30.09.2020

LOT wznawia rejsy do Chin. Na razie co dwa tygodnie
fot. Piotr Bożyk
Polskie Linie Lotnicze LOT wznowią regularne połączenia do Chin, realizowane na nowe lotnisko Tiencin-Binhai. W październiku rejsy z Lotniska Chopina w Warszawie do Chin będą realizowane co dwa tygodnie.
Połączenia do portu Tiencin-Binhai, których inauguracja była już dwukrotnie przekładana, obsługiwane będą nowoczesnymi Boeingami 787-8 i 787-9. Bilety na te rejsy dostępne są w systemach rezerwacyjnych narodowego przewoźnika, który na tej trasie będzie realizować usługę według następującego rozkładu:

LO093 WAW-TSN 17:15-09:00 środa
LO094 TSN-WAW 10:30-16:15 piątek

Przed pandemią Dreamlinery LOT-u obsługiwały siedem połączeń do Chin tygodniowo, na dwa pekińskie lotniska – Pekin i Pekin-Daxing. Dlatego w przypadku dużego zainteresowania wznowionymi połączeniami pomiędzy Polską z Chinami, LOT nie wyklucza zwiększenia ich częstotliwości. Taka decyzja będzie jednak uzależniona m.in. od sytuacji epidemicznej w obydwu krajach i lokalnych decyzji administracyjnych.

Kwestie bezpieczeństwa podróży to aktualnie priorytet dla wszystkich linii lotniczych. Dlatego realizacja połączeń z Polski do Chin związana jest z koniecznością spełnienia restrykcji uzgodnionych pomiędzy obydwoma krajami. Pasażerowie lecący z Polski do Chin mogą wejść na pokład samolotu tylko z ważnym zaświadczeniem o negatywnym wyniku testu na COVID-19 wykonanego metodą RT-PCR (wymaz) i wydanym przez Centralny Szpital Kliniczny MSWiA lub “PZH” NARODOWY INSTYTUT ZDROWIA PUBLICZNEGO nie później, niż na 3 dni (72 godziny) przed wylotem. W przypadku wykonania testu w innej placówce, obywatele Chin są zobligowani do rejestracji w aplikacji rządowej i okazania zielonego kodu testowego QR.

Pasażerowie legitymujący się innym paszportem, niż chiński, powinni zaś przesłać potwierdzenie spełnienia warunków co do negatywnego wyniku testu na COVID-19 do Wydziału Konsularnego Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce, w celu otrzymania zaświadczenia uprawniającego do udziału w locie. Każdy pasażer przylatujący z Polski do Chin zostanie także poddany dodatkowemu badaniu na COVID-19 po wylądowaniu na lotnisku w Tiencin.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony