Partner serwisu

LOT wykona kolejne rejsy na Tajwan

Tomasz Śniedziewski 22.02.2021

LOT wykona kolejne rejsy na Tajwan
fot. Piotr Bożyk
W czerwcu oraz we wrześniu LOT wykona rejsy czarterowe do największego portu lotniczego na Tajwanie, Tajpej Taoyuan International Airport. Podobnie jak w przypadku części ubiegłorocznych lotów przewoźnika narodowego na Tajwan, rotacje będą wykonane dla agencji Lin’s International Consultants Corp.
Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez Lin's International, samoloty LOT zawitają w tym roku w Tajpej dwa razy. Pierwsza rotacja wystartuje z Warszawy 26 czerwca, w drogę powrotną do Polski wylatując 28 czerwca. Start kolejnego rejsu z Polski na Tajwan zaplanowano na 21 września, natomiast powrót do Warszawy zaplanowany jest na 23 września. Obie rotacje wykonane zostaną boeingiem 787-8 zabierającym na pokład około 250 pasażerów, czytamy w informacji Lin's International.

Pandemia katalizatorem rejsów LOT na Tajwan

Tegoroczne rejsy PLL LOT na Tajwan planowane są nieco ponad rok po historycznym, pierwszym w historii lotnictwa cywilnego bezpośrednim rejsie pomiędzy Polską i Tajwanem realizowanym przez polskiego przewoźnika narodowego. 22 kwietnia 2020 r., w późnych godzinach wieczornych czasu lokalnego, boeing 787-8 w barwach PLL LOT przyziemił na drodze startowej portu lotniczego Tajpej Taoyuan, największego lotniska na Tajwanie. Przybycie polskiej maszyny na lotnisku było równocześnie pierwszą w historii wizytą LOT-u na wyspie oraz pierwszym praktycznym wykorzystaniem zapisów porozumienia pomiędzy Polską oraz Republiką Chińska (oficjalna nazwa Tajwanu), dotyczącego transportu lotniczego między tymi krajami. Umowa obejmuje loty pomiędzy lotniskami Tajpej Taoyuan i Kaohsiung a Warszawą i dwoma innymi, niewskazanymi jeszcze, lotniskami w Polsce. Zgodnie z treścią tej umowy, polskim przewoźnikiem, wyznaczonym do operowania lotów na Tajwan jest LOT, podczas gdy loty do Polski mogłyby wykonywać linie lotnicze EVA Air.

Pierwszy w historii rejs na Tajwan nie zabrał ze sobą pasażerów, a jedynie cargo z Tajpej do Warszawy składające się ze środków medycznych, które zostały wykorzystane w Polsce w walce z pandemią. Ogółem na pokład boeinga 787-8 pracownicy firmy handlingowej należącej do linii lotniczych EVA Air, partnera LOT-u ze Star Alliance, załadowali ponad 10 ton ładunku zawierającego kombinezony medyczne, podzielonego na osiem palet cargo oraz jeden kontener, zakupionego na Tajwanie przez Polskę.

Tajwańska nisza LOT

Jeszcze tego samego roku, w czerwcu, odbył się pierwszy rejs pasażerski pomiędzy Tajwanem i Polską. Lot z 7 czerwca 2020 r. z Tajpej do Warszawy był pierwszym z kilku rejsów realizowanych na zlecenie Lin's International.

Lin’s International Consultants Corp jest firmą, która specjalizuje się w organizacji studiów Tajwańczyków za granicą. Przez lata Polska była popularnym kierunkim m. in. studiów medycznych dla osób z Tajwanu. Przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie działa nawet restauracja Lin's specjalizująca się w serwowaniu dań kuchni Tajwanu.

Oferta lotów czarterowych pomiędzy Polską i Tajwanem przygotowana jest właśnie z myślą o zapewnieniu transportu tajwańskim studentom w Polsce, jednak firma Lin’s International organizuje również sprzedaż biletów wszystkim zainteresowanym osobom. W ogłoszeniu zamieszczony jest adres mailowy oraz numery telefonów do agencji na Tajwanie, jak również biur Lin’s International w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Lublinie.Osoby z Polski zainteresowane wyjazdem na Tajwan powinny pamiętać, iż w tym momencie granice kraju pozostają zamknięte dla ruchu turystycznego. Prawo przekraczania granic przysługuje natomiast rezydentom Tajwanu oraz osobom z ważną wizą biznesową lub tzw. “złotą kartą” a od niedawna władze w Tajpej przywróciły możliwość wjazdu studentom międzynarodowym legitymującym się wizą studencką.

Atrakcyjną możliwość poznawania wyspy związaną z programem “working holidays” władze w Tajpej oferują młodym osobom w wieku 18-35 lat z 17 krajów świata, w tym z Polski. Beneficjenci programu, bo odbyciu po przylocie obowiązkowej kwarantanny, mogą spędzić na wyspie, która uznawana jest za światowego lidera w powstrzymywaniu pandemii koronawirusa, do roku czasu, z prawem do legalnego podejmowania pracy czy edukacji.

Współpraca Lin’s International z PLL LOT, umożliwiła do tej pory bezpośrednią podróż w okresie pandemii pomiędzy Tajwanem i Polską około 800 osobom, czytamy w informacji Lin’s International.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony