Partner serwisu

LOT: Wraca połączenie Kraków – Nowy Jork (Newark)

simetra 04.06.2022

arrow
arrow
LOT: Wraca połączenie Kraków – Nowy Jork (Newark)
fot. Kraków Aiport
LOT: Wraca połączenie Kraków – Nowy Jork (Newark)
LOT: Wraca połączenie Kraków – Nowy Jork (Newark)
Po 12 latach do siatki krakowskiego lotniska wraca bezpośrednie połączenie PLL LOT z Nowym Jorkiem. Pierwszy samolot z Newark (EWR) dotarł do Krakowa 4 czerwca. Trasa będzie obsługiwana raz w tygodniu.
Loty z Newark do Krakowa(LO20) będą wykonywane w każdy piątek do 30 września tego roku. Wylot zaplanowano na 19:50 a przylot do Krakowa o 8:35 dnia następnego. Z Krakowa za Atlantyk (LO19) wylecimy w sobotę o 17:40 by na miejscu być o 9:15.

Pierwsze połączenie pomiędzy Krakowem a Nowym Jorkiem/ Newark zostało obsłużone przez boeinga B787-8 Dreamliner SP-LRC. Przylotowi na Balicę towarzyszył salut wodny oraz powitanie przez przedstawicieli rządu, samorządu, lotniska, przewoźnika oraz innych gości.

– Krakowskie lotnisko stale się rozwija. Ponowne wprowadzenie po wielu latach bezpośredniego połączenia z Nowym Jorkiem jest kolejnym tego wyrazem. To szczególnie ważne w obecnej sytuacji, gdy staramy się odbudować transport lotniczy po pandemii. Gratuluję i dziękuję wszystkim, dzięki którym to było możliwe – mówił Andrzej Adamczyk, Minister Infrastruktury.

– Mimo, iż Polskę i USA dzieli ocean, to też bardzo wiele łączy. Widzimy, że coraz więcej pasażerów wybiera trasy do USA – i są to pasażerowie z całej Polski, podróżujący po to, by odwiedzać swoje rodziny, ale coraz częściej również w celach biznesowych. Powrót połączenia z Krakowa do Newark do siatki LOT-u to też niesamowita okazja dla amerykańskich turystów do odkrycia magii Małopolski – jej pięknych krajobrazów, zabytków czy wspaniałej, regionalnej kuchni. Głęboko wierzę, że dzięki połączeniom LOT-u przyszłość relacji Polski i USA będzie owocna, a rynek turystyczny czeka dynamiczna odbudowa – podkreślała Katarzyna Piskorz, członek zarządu PLL LOT.

– Witamy na krakowskim lotnisku pasażerów, którzy przylecieli pierwszym rejsem z Nowego Jorku do Krakowa. Cieszymy się z połączenia Kraków – Nowy York Newark, które powraca po 12 latach. Jest to długo oczekiwana przez mieszkańców Krakowa i Małopolski trasa transatlantycka i kolejne połączenie do USA prosto z Krakowa. Jestem pewny, że Nowy Jork i Kraków zyskają dzięki temu połączeniu jeszcze więcej pasażerów biznesowych i turystycznych – mówił Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.

Kraków Airport jest największym portem regionalnym w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów – zeszłym roku lotnisko obsłużyło niemal 3,1 mln pasażerów. Od początku tego roku było to już 2,5 mln osób.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony