Partner serwisu

LOT wprowadza możliwość odpłatnej zmiany rezerwacji w kategorii saver

Redakcja/inf. pras. 18.07.2022

LOT wprowadza możliwość odpłatnej zmiany rezerwacji w kategorii saver
fot. Piotr Bożyk
Polskie Linie Lotnicze LOT dokonują korekty polityki zmian w rezerwacji. Narodowy przewoźnik oferuje warunki zbieżne z tymi wszystkich europejskich linii, które w ciągu ostatnich tygodni również wprowadziły korekty w zakresie polityki rezerwacyjnej.
Stabilizująca się sytuacja, związana z restrykcjami w przemieszczaniu się oraz rosnący popyt lotami, pozwalają największym przewoźnikom na przywrócenie standardowych warunków dokonywania zmian w rezerwacji. Za tym trendem podążają także Polskie Linie Lotnicze LOT. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pasażerów, narodowy przewoźnik umożliwia również dokonywanie korekt w rezerwacji w najniższej taryfie ekonomicznej Saver, która daje możliwość podróżowania jedynie z bagażem podręcznym do 8 kg.

Przed pandemią udogodnienie to było dostępne tylko dla podróżnych posiadających bilet w wyższych ekonomicznych taryfach Standard oraz Flex lub w klasie premium i biznes. Pasażerowie, którzy kupią bilet po 19 lipca, za zmianę trasy lub daty podróży, zapłacą od:
 • 190 zł na trasach krajowych,
 • 70 euro na trasach krótkiego zasięgu,
 • 150 euro na trasach długiego zasięgu.

  Zarówno w przypadku lotów krótko, jak i długodystansowych, opłaty za zmianę dotyczą jedynie najniższej taryfy ekonomicznej – Saver. W przypadku taryf Economy Standard oraz Flex zarządzanie rezerwacją jest bezpłatne. Co więcej, w cenę biletu w wyższych taryfach wlicza się bagaż rejestrowany (maks. 23 kg), a także dostępna jest usługa nieodpłatnego wyboru miejsca w samolocie (Seat Selection) w wybranych strefach.

  Dla osób pragnących maksimum elastyczności w zarządzaniu planem podróży, PLL LOT oferuje taryfę Flex, która umożliwia nieodpłatną zmianę rezerwacji oraz zwrot biletu, nawet na trzy godziny przed odlotem, po potrąceniu opłaty manipulacyjnej. Bilet zakupiony bezpośrednio u przewoźnika lub za pośrednictwem agenta można zmieniać dowolną liczbę razy za pomocą opcji Manage My Booking na oficjalnej stronie.

  Opłata jest pobierana jednorazowo – za zmianę, a nie za każdy odcinek podróży. Nowa polityka zmian w rezerwacji obejmuje bilety zakupione po 19 lipca 2022 roku i od tej daty będzie obowiązywać. Osoby, które zakupiły bilet przed 19 lipca, nadal mogą zarządzać rezerwacją na zasadach, które obowiązywały w momencie zakupu biletu.

  Bilety na loty Polskich Linii Lotniczych LOT można kupić na oficjalnej stronie, w LOT Contact Center, biurach LOT Travel i u agentów. A jest w czym wybierać! W sezonie letnim 2022 roku narodowy przewoźnik znad Wisły otworzył połączenia do azerskiego Baku, bośniackiego Sarajewa, egipskiego Kairu, Mumbaju i Prisztiny. Poza stolicą najmłodszego państwa w Europie, do której ostatni samolot poleci 29 września, wszystkie wspomniane destynacje są planowane przynajmniej do końca sezonu letniego.
 • Podziel się ze znajomymi:
  Komentarze:
  PLL LOT
  Zobacz też
  Najnowsze wiadomości
  Polecane wiadomości
  Praca
  Bądź na bieżąco:
  © 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
  Pełna wersja strony