Partner serwisu

LOT: Więcej lotów krajowych. Za granicę dopiero w lipcu?

simetra 05.06.2020

LOT: Więcej lotów krajowych. Za granicę dopiero w lipcu?
fot. Piotr Bożyk
PLL LOT poinformował, że od 20 czerwca polecimy z Rzeszowa do Gdańska oraz z Krakowa do Olsztyna. Dostępne będzie 30 rejsów realizowanych w ramach dziewięciu portów w kraju. Wszystko wskazuje jednak na to, że za granicę polecimy dopiero w lipcu.
– Odpowiadając na zapotrzebowanie pasażerów, Polskie Linie Lotnicze LOT zainaugurują 20 czerwca br. kolejne dwa połączenia krajowe (z Krakowa do Olsztyna i z Rzeszowa do Gdańska), rozszerzając wybór kierunku lotów. Tym samym pasażerowie będą mogli skorzystać z ponad 30 rejsów realizowanych w ramach dziewięciu krajowych portów lotniczych. Wszystkie loty realizowane od momentu wznowienia (1 czerwca br.) nowej siatki połączeń objęte są procedurą #BezpiecznyLOT – informuje LOT w oficjalnym komunikacie.

Nowe połączenie na trasie Kraków - port lotniczy Olsztyn-Mazury, realizowane będzie od 20 czerwca br. trzy razy w tygodniu:
  • LO3507 13:30 – 14:40 KRK-SZY poniedziałki, środy, piątki
  • LO3508 15:40 – 16:45 SZY-KRK poniedziałki, środy, piątki
Drugie, nowe połączenie - na trasie Rzeszów-Gdańsk realizowane będzie raz w tygodniu, zgodnie z następującym rozkładem:
  • LO3515 13:20 – 14:40 GDN-RZE soboty
  • LO3516 15:40 – 17:05 RZE-GDN soboty
Obecny rozkład połączeń będzie obowiązywał do 30 czerwca. Jak informuje LOT wprowadzenie kolejnych kierunków, także międzynarodowych, uzależnione jest od lokalnych regulacji administracyjnych i bieżącej sytuacji epidemicznej w danym rejonie. Z systemu rezerwacyjnego przewoźnika, na razie wynika, że za granicę nie polecimy w lipcu.

Przewoźnik nie poinformował jednak o wznowieniu lotów do Katowic. To o tyle zaskakujące, że jeszcze kilka dni temu Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, mówił, że ze względu na sytuację epidemiczną w województwie śląskim, narodowy przewoźnik nie zdecydował się na uruchomienie lotów do tego portu od początku miesiąca, ale zrobi to właśnie 20 czerwca

LOT przypomina, że wszystkie zaplanowane połączenia realizowane będą w oparciu o procedurę #BezpiecznyLOT, która została wprowadzona po wznowieniu lotów wstrzymanych przez koronawirusa Oznacza to zmiany związane z ochroną pasażerów i załóg pokładowych w trakcie rejsów obejmujące m.in. zachowanie dystansu przestrzennego na pokładach samolotów, zmianę limitu bagażu podręcznego, obowiązek noszenia maseczek, czy modyfikację serwisu pokładowego zgodnie z zasadą ograniczonego kontaktu pomiędzy pasażerami i obsługą.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony