Partner serwisu

LOT: Więcej lotów do Ostrawy i Chicago

Aleksander Domański 17.12.2019

LOT: Więcej lotów do Ostrawy i Chicago
fot. Piotr Bożyk
Pierwsza z tych informacji nie jest jeszcze potwierdzona na sto procent, ale podobnie było z ogłoszeniem samego połączenia Warszawy z Ostrawą. Drugą podał sam przewoźnik podczas uroczystości związanych z obsłużeniem przez krakowskie lotnisko ośmiomilionowego pasażera.
Nasz narodowy przewoźnik do stolicy kraju morawsko-śląskiego (odpowiednik naszego województwa) będzie latać od 30 marca 2020 roku. Początkowo mówiło się o pięciu rejsach tygodniowo. Jak jednak donosi serwis zdopravy.cz, regionalna rada zatwierdziła sfinansowanie od września podwojenia tej liczby.

Wedle czeskiego medium dofinansowanie wynika z analizy testu prywatnego inwestora, która wykazała, że wydanie nawet dwukrotnie wyższej sumy od zakładanej (10 mln czeskich koron, czyli 1,67 mln zł), która miałaby zachęcić LOT do otwarcia połączenia, zwróci się regionowi. Mieliby na tym skorzystać głównie biznesmeni, którzy teraz często korzystają z usług naszych lotnisk w Katowicach i Krakowie. Zaktualizowaliśmy naszą analizę ex ante, aby sprawdzić, czy połączenie między Ostrawą a Warszawą osiągnęłoby rozsądną stopę zwrotu z inwestycji, gdyby zwiększono liczbę rejsów i dofinansowanie. Okazuje się, że nawet przy 20 mln koron rocznie wsparcia połączenie pozostaje ekonomicznie uzasadnione dla całego regionu – powiedział przedstawiciel miejscowej administracji. 

Trasa będzie obsługiwana przez bombardiera Q400 i embraery 170/175, z 70-82 miejscami w trzyklasowym układzie. Na razie jednak czekamy na potwierdzenie doniesień zza naszej południowej granicy ze strony LOT-u.

Inaczej sprawy się mają ze zwiększeniem częstotliwości lotów z Krakowa za Atlantyk. Podczas sobotniego świętowania kolejnego rekordu przewozowego portu w Balicach, rzecznik przewoźnika podał informację o zwiększeniu liczby lotów. –W tym momencie z Krakowa realizujemy jeden rejs tygodniowo do Chicago, a w letnim rozkładzie będziemy mogli zaprosić podróżnych na pokłady dreamlinerów latających bezpośrednio z Krakowa do Chicago pięć razy tygodniowo i raz w tygodniu do Nowego Jorku – zapowiedział Michał Czernicki.  

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony