Partner serwisu

LOT: W tym roku 50 proc. siatki z 2019

Rafał Dybiński 04.05.2021

LOT: W tym roku 50 proc. siatki z 2019
fot. Piotr Bożyk
Michał Fijoł zapowiedział dalsze rozszerzenie siatki połączeń Polskich Linii Lotniczych LOT. Członek zarządu ds. handlowych narodowego przewoźnika był gościem wtorkowej debaty w cyklu "Cztery strony turystyki". 
Fijoł na początek odniósł się do połączeń krajowych. – Pracujemy z partnerami z portów regionalnych. PLL LOT latają wszędzie tam, gdzie są możliwości realizowania rejsów. Chcemy utrzymywać operacje na krajowych lotniskach, które mają wysoką sprawność. Wrócimy do portów regionalnych z większym zakresem w ramach akcji #LOTnaWakacje – podkreślił członek zarządu ds. handlowych narodowego przewoźnika.

PLL LOT niedawno ujawniły kilkanaście nowych połączeń międzynarodowych. To nie wyklucza jednak kolejnych ciekawych propozycji w najbliższych tygodniach. – Mieliśmy w ubiegłym roku ponad 100 tras. W tej chwili jest już wgranych do dystrybucji blisko 70 tras. Mamy nowe trasy z Gdańska, Poznania, Wrocławia i Krakowa. Najwięcej rejsów będziemy realizować z Katowic. Do tego dojdą loty czarterowe na krótkich dystansach do takich krajów jak Turcja i Egipt, ale również długodystansowe, do takich krajów jak Meksyk i Dominikana. W miesiącach wakacyjnych nasza siatka dojdzie do poziomu 50 proc. tej z 2019 roku. Uzupełniamy ją na bieżąco i dwa razy w tygodniu dodajemy nowe kierunki – oznajmił Fijoł, który przypomniał w jakiej sytuacji epidemicznej była Polska jeszcze przed miesiącem.

– Musimy pamiętać, że jakiś czas temu, sezon w ogóle stał pod znakiem zapytania, ale tendencja na szczęście się odwróciła i loty są już bezpieczne. Kluczem naszej strategii będzie elastyczność. Będziemy na bieżąco powiadamiać o nowych kierunkach – zapewnił członek zarządu ds. handlowych narodowego przewoźnika.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony