Partner serwisu

LOT: W listopadzie rusza all cargo do Mumbaju

Łukasz Malinowski 14.10.2020

LOT: W listopadzie rusza all cargo do Mumbaju
fot. PLL LOT
Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowały o uruchomieniu połączeń w formule all cargo pomiędzy Warszawą a Mumbajem. Pierwszy lot zaplanowano na 14 listopada. Rejsy będą realizowane dwa razy w tygodniu.
Indie są piątą światową gospodarką i drugą lokalizacją dla polskich inwestycji bezpośrednich w Azji. Ponadto z Indii do Polski napływa szereg inwestycji z sektora IT. Mumbaj (d. Bombaj) jest największym miastem Indii pod względem liczby ludności oraz finansową i handlową stolicą kraju generującą 6,16% całkowitego PKB. Wiele znaczących firm, m.in. pięć firm z listy Fortune Global 500 ma swoje siedziby właśnie w tym mieście.

 – Otwarcie nowego połączenia w formule all cargo z Warszawy do Bombaju jest kolejnym elementem rozwoju oferty LOT Cargo. Po dokładnych analizach potencjału tego rynku zdecydowaliśmy się rozszerzyć naszą obecność w Indiach i do rejsów do Delhi dodać połączenia do Bombaju. Posiadane przez nas certyfikaty i nowoczesna flota dają nam szeroki wachlarz możliwości przewozów wielu cennych ładunków, w tym oczywiście farmaceutyków – mówi Michał Grochowski, Dyrektor Biura Cargo i Poczty w Polskich Liniach Lotniczych LOT.

Przedstawiciel LOT dodaje przy tym, że dzięki takim połączniom wykorzystywana jest dostępna flota na trasach, gdzie obecnie ze względu na obostrzenia wynikające z globalnej pandemii nie można realizować rejsów z pasażerami.

– Na nowej trasie Warszawa – Bombaj planujemy wykorzystywać Dreamlinery LOT-u w wersji B787-8 i B787-9. Szykując się do otwarcia tego połączenia, stale pracujemy nad dalszym rozszerzaniem oferty o nowe rotacje z potencjałem cargo – dodaje Grochowski.

Nowe rejsy cargo Polskich Linii Lotniczych LOT do Bombaju będą realizowane od 14 listopada br. dwa razy w tygodniu wg rozkładu:

LO7877: WAW – BOM 22:50-11:10 (+1) w środy i soboty,
LO7878: BOM – WAW 13:00-17:05 w czwartki i niedziele.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony