Partner serwisu

LOT ujawnił daty kolejnych rejsów czarterowych do Nowego Jorku

Rafał Dybiński 16.07.2020

LOT ujawnił daty kolejnych rejsów czarterowych do Nowego Jorku
fot. Piotr Bożyk
Polski Konsulat w Nowym Jorku poinformował na Twitterze o datach kolejnych rejsów czarterowych PLL LOT z Warszawy do największego ośrodka Stanów Zjednoczonych.
Maszyny narodowego przewoźnika znad Wisły odlecą za Atlantyk w tym tygodniu jeszcze w piątek i sobotę, a następnie 20, 22, 23, 24, 25 i 27 lipca.

Zgłoszenia na rejsy będą przyjmowane wyłącznie mailowo na adres rescue.flights@lot.pl. W treści należy podać imiona i nazwiska pasażerów, ich obywatelstwo, dane do kontaktu oraz preferowany termin podróży.

Loty z Warszawy do Nowego Jorku są obsługiwane jako czarterowe ze względu obostrzeń epidemicznych. Stany Zjednoczone wciąż mają ogromny problem z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 i codziennie przybywa w tym kraju kilkadziesiąt tysięcy nowych przypadków zachorowań. 15 lipca stwierdzono aż 71750 zakażeń. Zmarło już ponad 140 tys. osób.

Polskie Linie Lotnicze LOT na tej samej zasadzie jak w przypadku rejsów czarterowych do Nowego Jorku obsługują również połączenia do Chicago oraz kanadyjskiego Toronto. Wcześniej narodowy przewoźnik powietrzny znad Wisły latał za Ocean Atlantycki w ramach operacji #LOTdoDomu, dzięki której do kraju wróciło wielu rodaków, a także w ramach operacji #CargodlaPolski. LOT dostarczył wówczas sprzęt medyczny nie tylko do Polski. Dreamlinery narodowego przewoźnika dotarły także do Litwy, Łotwy i Estonii oraz do Budapesztu.

Bieżący sezon wakacyjny miał być również pierwszym bez obowiązkowych wiz, które zostały zniesione 11 listopada. Dzięki temu podróżni z Polski mogli podróżować do Stanów Zjednoczonych w celach turystycznych i biznesowych na okres do 90 dni. PLL LOT planowały późną jesienią ubiegłego roku dołączenie do siatki połączeń transatlantyckich rejsów do San Francisco, ale ambitne cele pokrzyżował wybuch pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Wcześniej funkcjonowały z powodzeniem trasy z Warszawy, Krakowa, Rzeszowa i Budapesztu do Nowego Jorku, Chicago, Los Angeles i Miami. 

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony