Partner serwisu

LOT: Strajk zawieszony. Tylko kilka procent rejsów odwołanych

Emilia Derewienko 29.10.2018

LOT: Strajk zawieszony. Tylko kilka procent rejsów odwołanych
fot. Piotr Bożyk
Od 18 października, czyli początku strajku związków zawodowych w Polskich Liniach Lotniczych LOT, do teraz, przewoźnik odwołał z powodu braku załóg 114 na ponad 3,9 tys. rejsów – dowiedział się Rynek Lotniczy. To niewiele, choć pasażerowie przewoźnika wciąż borykają się z utrudnieniami.
Zgodnie z danymi linii lotniczej, anulowane z powodu strajku loty stanowią niespełna 3% wykonanych od 18 października wszystkich 3975 rejsów. Strajk był jednak przyczyną ponad 61% anulowanych rejsów. Odwołanych lotów ogółem (problemy techniczne i operacyjne, strajk) było w tym okresie 184, co stanowi dokładnie 4,6% wszystkich rejsów LOT-u.

To niewiele, nie oznacza jednak, że pasażerowie mogą odetchnąć z ulgą w oczekiwaniu na swój lot. Jak poinformował nas przedstawiciel biura prasowego przewoźnika, tylko dzisiaj odwołano kolejnych siedem z zaplanowanych 340 rejsów. Wśród anulowanych kierunków jest transatlantycki lot do Newark. Pozostałe odwołane odcinki to Mediolan – Warszawa, Warszawa – Frankfurt, Praga – Warszawa, Warszawa – Kijów-Żuliany, Kijów Żuliany – Warszawa oraz Moskwa – Warszawa.

– Pasażerom odwołanych rejsów zaproponujemy nowe bilety, otrzymają też wszystkie przysługujące im świadczenia. Oprócz tego zaplanowane rejsy odbywają się zgodnie z planem, samoloty wylatują bez utrudnień. Robimy wszystko, żeby utrzymać liczbę odwoływanych rejsów na jak najniższym poziomie – mówi przedstawiciel przewoźnika, Konrad Majszyk.

Przypomnijmy, że weekend przyniósł PLL LOT strajkowe zawieszenie broni. Po nocnych rozmowach związkowców z liniami lotniczymi, w sobotę rano ogłoszono, że do pracy została przywrócona Monika Żelazik, szefowa Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego, Adam Rzeszot – przewodniczący Związku zawodowego Pilotów w LOT oraz pozostałe 66 osób, wcześniej zwolnione w trybie dyscyplinarnym.

Co ciekawe, pod porozumieniem nie znalazł się podpis prezesa Rafała Milczarskiego. Spółkę reprezentował Bartosz Piechota i Mateusz Bączkowski – dyrektor biura prawnego PLL LOT. Stronę społeczną Adam Rzeszot, Agnieszka Szelągowska – sekretarz prezydium MKS, Piotr Wujec – negocjator oraz Karol Sadowski – radca prawny.

Rozmowy są kontynuowane dzisiaj od godziny 8:00.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Strajk w PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony