Partner serwisu

LOT startuje z Katowice Airport. Jest wakacyjna siatka połączeń

Emilia Derewienko 03.07.2020

LOT startuje z Katowice Airport. Jest wakacyjna siatka połączeń
fot. Katowice Airport
Polskie Linie Lotnicze LOT w piątek (3 lipca) zainaugurowały regularne, wakacyjne połączenie z Katowice Airport do Chanii. Kierunek będzie obsługiwany w każdy poniedziałek i piątek, do 31 sierpnia.
To jedna z grona dziesięciu nowych tras, które w ramach projektu #LotNaWakacje, narodowy przewoźnik oferuje z wylotem z Pyrzowic. Lista pozostałych kierunków prezentuje się następująco:

  • Zakintos (Grecja): od 3 lipca do 28 sierpnia w każdy piątek
  • Rodos (Grecja): od 4 lipca do 29 sierpnia w każdą środę oraz sobotę
  • Majorka (Hiszpania): od 4 lipca do 29 sierpnia w każdą sobotę
  • Burgas (Bułgaria): od 5 lipca do 30 sierpnia w każdy wtorek, czwartek oraz niedzielę
  • Split (Chorwacja): od 5 lipca do 30 sierpnia w każdą niedzielę
  • Tirana (Albania): od 5 lipca do 30 sierpnia w każdą niedzielę
  • Heraklion (Grecja): od 6 lipca do 31 sierpnia w każdy poniedziałek oraz czwartek
  • Kos (Grecja): od 7 lipca do 25 sierpnia w każdy wtorek
  • Saloniki (Grecja): od 8 lipca do 26 sierpnia w każdą środę.
LOT planuje także reaktywować krajowe połączenie pomiędzy Pyrzowicami a Warszawą. Powinno to nastąpić 15 lipca 2020 roku. Kierunek został zawieszony w połowie marca, ze względu na zakaz lotów wprowadzony z powodu pandemii koronawirusa.

– PLL LOT, uruchamiając 10 nowych regularnych połączeń wakacyjnych z pyrzowickiego lotniska, aktywnie bierze udział w odbudowie rynku przewozów lotniczych w Katowice Airport. Pandemia koronawirusa spowodowała, że lotnictwo komunikacyjne znalazło się w największym kryzysie w swojej ponad stuletniej historii funkcjonowania. Zakaz lotów pasażerskich, wprowadzony w Polsce w związku z pandemią, trwał ponad 90 dni. Obecnie rozpoczął się, z pewnością długi i skomplikowany, proces wychodzenia branży lotniczej z kryzysu. Lipiec i sierpień to w branży lotniczej zawsze najważniejsze miesiące w roku, linie lotnicze i lotniska obsługują wtedy najwięcej podróżnych. Dlatego ważny jest fakt, że wracamy do latania i ten sezon nie będzie całkiem stracony. W tym kontekście rozwój pyrzowickiej oferty PLL LOT, w trakcie tegorocznych wakacji, jest tym bardziej cenny – mówi Artur Tomasik, prezes zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, firmy zarządzającej Katowice Airport.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony