Partner serwisu

LOT startuje do Miami. Trzy razy w tygodniu Dreamlinerem na Florydę

inf. pras 10.12.2021

LOT startuje do Miami. Trzy razy w tygodniu Dreamlinerem na Florydę
fot. Piotr Bożyk
Po wielomiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią, Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT znów zabierze pasażerów do Miami na Florydzie. Pierwszy rejs zaplanowano na piątek 10 grudnia.
Dzięki poluzowaniu restrykcji wjazdowych do USA loty pasażerskie do Stanów znów są możliwe. Podróżujących do Miami z pewnością ucieszy fakt, że na słoneczną Florydę dotrą bezpośrednio lotem narodowego przewoźnika. LOT oferuje rejsy trzy razy w tygodniu, a pierwszy Boeing 787 do Miami wystartuje już 10 grudnia o godz. 12:05 z Lotniska Chopina w Warszawie.

– Otwarcie się rynku amerykańskiego jest kluczowe dla odbudowy ruchu pasażerskiego, a sektor lotniczy to jeden z najważniejszych stymulatorów procesów gospodarczych na świecie. Dlatego cieszymy się, że nasze Dreamlinery znów mogą latać do Stanów, wspierając tym samym międzykontynentalną mobilność pasażerów i odpowiadając na ich potrzeby – podkreślił Krzysztof Moczulski, rzecznik prasowy LOT-u.

Połączenia z Warszawy do Miami będą realizowane w poniedziałki, środy i piątki. Lot potrwa ponad jedenaście godzin, a podróż odbędzie się na pokładzie nowoczesnego samolotu szerokokadłubowego – Boeinga 787-8 lub 787-9 Dreamliner.

– Od momentu oficjalnego ogłoszenia otwarcia granic przez administrację prezydenta Bidena zanotowaliśmy kilkukrotny wzrost zainteresowania podróżami do Stanów Zjednoczonych. Obserwujemy również wzmożony ruch z USA do Polski zwłaszcza w okresie świąt Bożego Narodzenia, kiedy to na naszych pokładach łączymy Polonię z krajem – dodał Moczulski.

Wpisane w pejzaż Miami długie plaże South Beach, możliwość spaceru uliczkami Art Deco Historic District z charakterystyczną pastelową architekturą i całoroczne wysokie temperatury czynią metropolię ciekawym kierunkiem urlopowym. Polskie Linie Lotnicze LOT zapraszają na pokład.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony