Partner serwisu

LOT: SP-LRB i SP-LRD poleciały na przegląd do Emiratów

Piotr Bożyk 14.12.2019

LOT: SP-LRB i SP-LRD poleciały na przegląd do Emiratów
SP-LRD odlatujący jako Lo9003 do Abu Zabifot. Piotr Bożyk
W środę (11 grudnia) dwa boeingi B787-8 Dreamliner PLL LOT wykonały rejsy o numerach LO9001 i LO9003 na trasie Warszawa - Abu Zabi. W stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich maszyny przejdą przegląd typu C tzw. C-Check.
Informację o przeglądzie potwierdziło nam Biuro Prasowe naszego przewoźnika. - Potwierdzamy, że jedna z naszych maszyn (SP-LRB) poleciała do Abu Zabi, gdzie przejdzie zaplanowany przegląd. To trzeci samolot LOT-u (po SP-LRF i SP-LRD przyp. red.), który przechodzi przegląd w bazie Etihad Airways. Samoloty B787 takie kompleksowe weryfikacje przechodzą co trzy lata. Standardowo przegląd trwa 10-12 dni. Po nim Dreamliner wróci do realizacji połączeń w ramach siatki połączeń LOT-u - powiedział nam Jakub Panek z Biura Komunikacji Korporacyjnej PLL LOT.

C-Check to przegląd wykonywany co 16-24 miesięcy, w zależności od typu samolotu, albo po określonej liczbie wylatanych godzin, opisany przez producenta w instrukcji samolotu. W przypadku Dreamlinerów producent w instrukcji obsługi technicznej zaleca jego przeprowadzenie co około 36 miesięcy. Kontrola ta obejmuje sprawdzenie prawie całego samolotu i jego systemów, podczas której maszyna nie może opuszczać miejsca konserwacji, tj. specjalistycznego hangaru. Czas, jaki jest niezbędny do przeprowadzenia tej kontroli to od 2 do 4 tygodni w zależności od typu samolotu.

Etihad Airways Engineering jest częścią Etihad Aviation Group (EAG), oferującej wiodące w branży rozwiązania w zakresie konserwacji i inżynierii samolotów, w tym konserwacji płatowca, naprawy komponentów, usług remontowych i szkoleń technicznych, z zespołem ponad 3000 specjalistów z całego świata. Etihad Engineering jest pierwszym MRO na świecie poza Europą, zatwierdzonym przez Europejską Agencję Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) zgodnie z częścią 21 EASA. Inwestycje w nowe technologie, umiejętności i możliwości MRO pozwoliły firmie zaoferować usługi dla samolotów B787 i A380. Firma jest także w trakcie przygotowań do wdrożenia nowych platform, takich jak Airbus A350 i Boeing 777X, aby wspierać wiodące i nowe floty na świecie.

B787-8 SP-LRD numerze seryjnym 35941/LN87 wykonał swój pierwszy lot techniczny 4 czerwca 2013 r., a do floty LOT-u został dołączył 22 czerwca 2013 r. Obecnie we flocie LOT-u, bez floty Nordica, znajduje się 78 maszyn, w tym 15 boeingów 787 Dreamliner: osiem B787-8 i siedem B787-9. W przyszłym roku linia oczekuje na dostawę kolejnych dwóch B787-9.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony