Partner serwisu

Lot sanitarny z Katowic do San Diego z chorą na nowotwór Agatką

inf. pras 03.12.2021

Lot sanitarny z Katowic do San Diego z chorą na nowotwór Agatką
fot. Centrala Lotów Sanitarnych
Prawie dwa miliony złotych zebrano na leczenie nowotworu dla 7-letniej Agatki. Zbiórka nadal trwa, jednak całkowity koszt leczenia sięga aż 8 milionów złotych. W ten piątek Centrala Lotów Sanitarnych przetransportuje ciężko chorą dziewczynkę, na pokładzie specjalistycznego samolotu medycznego, do San Diego. W USA rozpocznie się jej leczenie.
Agatka zamiast do pierwszej klasy, trafiła na oddział onkologii ze zdiagnozowanym rdzeniakiem zarodkowym, guzem mózgu o IV stopniu złośliwości. Od tamtej pory rodzice dziewczynki robią wszystko, aby uratować swoje dziecko. Po pomoc trzeba było sięgnąć daleko, bo aż do USA. Właśnie tam Agatkę zakwalifikowano do leczenia wartego ponad 8 milionów złotych. Trwa walka z czasem, dlatego rodzice dziewczynki zdecydowali się rozpocząć leczenie, pomimo niepełnej kwoty. Brakuje nadal 6 milionów, aby uratować życie Agatki. Zbiórkę można znaleźć na siepomaga.pl pod hasłem Waleczna Agatka

Czym zajmuje się Centrala Lotów Sanitarnych?

Centrala Lotów Sanitarnych organizuje lotniczy transport medyczny na całym świecie. Od ponad 10 lat wspieramy rodziców chorych dzieci w transporcie medycznym. Pomogliśmy wielu rodzinom, które potrzebowały zrozumienia ich wyjątkowej sytuacji. Organizujemy pediatryczny transport medyczny, który jest indywidualnie dostosowany do potrzeb chorego dziecka. Często chore dzieci wymagają specjalistycznego leczenia, które można zapewnić tylko poza granicami Polski. Stany Zjednoczone są jednym z głównych celów tego rodzaju podróży medycznych. W trosce o najmłodszych pacjentów dostosowujemy sprzęt medyczny w naszych samolotach sanitarnych.


Fot. Centrala Lotów Sanitarnych

Jak Agatka dotrze do San Diego?

Agatka i jej Mama Katarzyna Kuberska polecą do San Diego odrzutowcem medycznym - Bombardier Learjet 45. Aby zapewnić dziewczynce stałą opiekę medyczną na pokładzie samolotu będzie jej towarzyszył lekarz pediatra. Wybrany do tej misji samolot jest wyposażony w sprzęt medyczny porównywalny do tego, który znajduje się na oddziałach intensywnej terapii.

Jak długo potrwa lot?

Lot Agaty potrwa około 19 godzin, wliczając w to postoje na paliwo.

Jak Agata dostanie się do szpitala?

W piątek rano karetka pogotowia odebrała Agatę z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II i przetransportowała bezpośrednio do Międzynarodowego Portu Lotniczego „Katowice” w Pyrzowicach im. Wojciecha Korfantego. Po wylądowaniu w Porcie Lotniczym San Diego, kolejna karetka odbierze dziewczynkę i jej Mamę z odrzutowca, a następnie pod nadzorem lekarza zabierze do Rady Children’s Hospital w San Diego.

Jaka jest specyfika Bombardier Learjet 45?

Maksymalna prędkość osiągana przez Bombardier Learjet 45 to 804 km/h. Zasięg lotu tego odrzutowca bez tankowania to 4000 km. Maksymalny pułap to 15.545 metrów.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony