Partner serwisu

LOT: Rekordowe cargo z Delhi

SimetrArtur Bogdanowicz/ współpraca Simetra 30.09.2020

LOT: Rekordowe cargo z Delhi
fot. Sebastian Fusnik, PLL LOT
Trzy dni temu (27 września) PLL LOT wykonał rekordowy lot cargo. Z lotniska w Delhi do Warszawy na pokładzie Boeinga 787-9 przewieziono ładunki ważące 45 901 kg. Przewoźnik od początku pandemii stara się wykorzystywać swoją flotę do obsługi ruchu cargo.
Jak informuje przewoźnik rekordowe cargo obejmowały głównie farmaceutyki oraz wyroby skórzane i żywność. Ładunek był przewożony także na fotelach zgodnie z procedurami formuły CAO (Cargo Aircraft Only). – Korzystamy z niej, by w pełni wykorzystać dostępną flotę na trasach, gdzie obecnie ze względu na obostrzenia wynikające z globalnej pandemii nie można realizować rejsów z pasażerami. W tym momencie pracujemy nad dalszym rozszerzaniem oferty o nowe rotacje w sezonie zimowym – wyjaśnia biuro prasowe PLL LOT. Spółka zwraca także uwagę na to, że to wynik porównywalny z pojemnością frachtowca szerokokadłubowego B767-300F na podobnej odległości.

Od początku pandemii LOT stara się utrzymywać i rozwijać przewozy ładunków. Na samym początku zaangażowany był m.in. w akcję #CARGOdlaPolski, w ramach której do kraju transportowane były środki ochrony osobistej niezbędne w czasie walki z COVID-19. – LOT Cargo stale analizuje sytuację na światowym rynku przewozów i odpowiednio na nią reaguje. W ostatnim czasie przenosiliśmy koncentrację swoich zasobów sprzedaży i operacji z tzw. PPE (Personal Protective Equipment) na tradycyjne cargo. Jesteśmy gotowi do realizacji transportów z i do portów na całym świecie – podkreślają służby prasowe przewoźnika.

Przy okazji rekordowego połączenia LOT przypomina, że niedawno udało mu się pozyskać certyfikat CEIV Pharma Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych IATA. Wieloetapowy audyt, rozpoczęty w październiku 2018 roku, potwierdził w lipcu br. gotowość LOT Cargo do przewozu leków i wartościowych produktów farmaceutycznych w najwyższym światowym standardzie. – Korzystając z nowych możliwości stale zwiększamy transporty produktów farmaceutycznych. Szczególnie dobre wyniki osiągamy w transportach z Indii i Sri Lanki. W załadunku na trasie do Delhi dominują kosmetyki i żywność – wyjaśnia LOT.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Cargo lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony