Partner serwisu

LOT reaguje na problemy. Anulacje wybranych połączeń nocnych

Rafał Dybiński 07.07.2022

LOT reaguje na problemy. Anulacje wybranych połączeń nocnych
fot. Piotr Bożyk
Polskie Linie Lotnicze LOT podjęły decyzję o zmianach w letniej siatce połączeń. Wdrożone korekty mają ograniczyć ryzyka operacyjne w szczycie sezonu letniego.
W ostatnich tygodniach europejskie lotniska mierzą się z problemami kadrowymi, ograniczeniami naziemnymi oraz w przestrzeni powietrznej, co przekłada się na ich zmniejszoną operacyjność. Narodowy przewoźnik znad Wisły również postanowił wdrożyć środki, które pozwolą na lepszą efektywność w szczycie sezonu letniego.

"Anulacje dotyczą wybranych połączeń „nocujących” do Amsterdamu, Mediolanu, Hamburga, Goeteborga i Lublina w okresie od 18 lipca do końca sierpnia. Rejsy nocujące do Koszyc i Ostrawy zostają zamienione na dzienne, natomiast częstotliwość rejsów do Bejrutu zostaje zmieniona z pięciu tygodniowo na dwa oraz trzy tygodniowo" – przekazało redakcji Rynku Lotniczego biuro prasowe Polskich Linii Lotniczych LOT.

Rejsy z Krakowa do Tel-Awiwu zostają z kolei zmienione z wieczornych na poranne. "Ma to związek z remontem na krakowskim lotnisku oraz ograniczeniami operacyjnymi lotniska w Tel-Awiwie" – wyjaśnił nam narodowy przewoźnik znad Wisły, który apeluje także o podróżnych o więcej zrozumienia i cierpliwość.

"W związku z możliwymi kolejkami, rekomendujemy obecność na lotnisku na trzy godziny przed odlotem, podróżowanie z bagażem podręcznym (tam, gdzie to możliwe) oraz odpowiednie przygotowanie do kontroli bezpieczeństwa" – dodano w przekazanej nam informacji.

Jeszcze w tym roku LOT chce wybrać samoloty wąskokadłubowe i regionalne, które zastąpią wszystkie obecnie wykorzystywane embraery i Q400. To co najmniej 50 maszyn, ale w perspektywie kilku lat potrzeby są znacznie większe. – Kształtujemy właśnie plan naszej siatki w perspektywie roku 2030 – tłumaczy w rozmowie z Rynkiem Lotniczym członek zarządu PLL LOT do spraw operacyjnych, Maciej Wilk. Więcej na ten temat w TYM TEKŚCIE

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony