Partner serwisu

LOT przywrócił połączenie z Budapesztu do Nowego Jorku

simetra 05.06.2022

arrow
arrow
LOT przywrócił połączenie z Budapesztu do Nowego Jorku
fot. Budapest Airport
LOT przywrócił połączenie z Budapesztu do Nowego Jorku
LOT przywrócił połączenie z Budapesztu do Nowego Jorku
W piątek (3 czerwca) PLL LOT wznowiły po pandemicznej przerwie obsługę połączenia między węgierską stolicą a Nowym Jorkiem. Trasa będzie realizowana trzy razy w tygodniu.
PLL LOT zainaugurowały długodystansowe loty z portu lotniczego im. Ferenca Liszta w Budapeszcie w maju 2018 roku. Oprócz Nowego Jorku przewoźnik wykonywał loty do Chicago. Połączenie do Nowego Jorku zostało zawieszone w marcu 2020 roku w momencie wybuchu pandemii, przywrócone i jeszcze raz zawieszone. Ostatni lot łączący stolicę Węgier z Nowym Jorkiem odbył się 12 stycznia 2021 roku.

Loty będą odbywać się wedle rotacji „W”, oznaczającej, że jeden Dreamliner LOT-u wykona następujące sektory przed powrotem do bazy na Lotnisku Chopina: Warszawa – Nowy Jork-JFK – Budapeszt – Nowy Jork-JFK – Warszawa. Rejsy zaplanowane są częstotliwością trzech lotów w tygodniu, we wtorki, piątki i niedzielę, według następującego rozkładu:
  • LO33 – wtorki i piątki: Budapeszt 12:25 – Nowy Jork-JFK 15:40; niedziele Budapeszt 12:15 – Nowy Jork-JFK 15:30.
  • LO34 – poniedziałki i czwartki: Nowy Jork-JFK 17:30 – Budapeszt 08:05+1soboty: Nowy Jork-JFK 18:15 – Budapeszt 8:50+1
Połączenie z węgierskiej stolicy do USA będzie obsługiwane do końca września.

– Cieszymy się, że od czerwca LOT wznowi połączenia z Budapesztu do Nowego Jorku. Polskie Linie Lotnicze LOT są świadome potencjału rynkowego i szybkiego ożywienia ruchu między Budapesztem a Stanami Zjednoczonymi, a połączenie do Nowego Jorku będzie trzecim, obok Warszawy i Seulu, bezpośrednim połączeniem LOT-u z Budapesztu. Z naszych informacji wynika, że inne dotychczas obsługiwane przez LOT trasy, np. Wrocław i Kraków, nie zostaną ponownie uruchomione z Budapesztu w 2022 roku – mówił w niedawnej rozmowie z Rynkiem Lotniczym Chris Dinsdale, dyrektor generalny Budapest Airport.

 
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony