Partner serwisu

LOT. Przewozy ładunków rosną! Kolejne rekordowe cargo z Delhi

Łukasz Malinowski 29.10.2020

LOT. Przewozy ładunków rosną! Kolejne rekordowe cargo z Delhi
fot. Group Concorde
Rosną przewozy towarów realizowanych przez LOT – cargo i poczta o 26% większe niż w roku poprzednim. Dziesięć dni temu rekordowe 53 534 kg ładunków znalazło się na pokładzie Boeinga 787-9 Dreamliner obsługującego rejs z Delhi do Warszawy.
Pod koniec września Boeinga 787-9 należący do PLL LOT wykonał rejs z Delhi do Warszawy – wówczas na pokładzie znalazło się 45,9 tys. kg ładunku i był to pierwszy rekordowy lot. Przewoźnik informował, że przewieziono głównie farmaceutyki, wyroby skórzane i żywność.

Delhi bije rekordy

Jak poinformowała spółka Group Concorde, która jest miejscowym partnerem LOT, rekord z września udało się pobić już 11 października, gdy załadowano 47 167 kg ładunków. Teraz udało się przekroczyć 53 tys. kg. We wpisie w mediach społecznościowych indyjska firma dziękuje zarządowi LOT za zaufanie i wszystkim zaangażowanym w organizację przewozu za doskonałą współpracę.

– Ten rekordowy przewóz cargo udało się uzyskać dzięki zastosowaniu optymalizacji rozłożenia ciężaru zarówno na dolnym, jak i górnym pokładzie tj. luku bagażowym, na siedzeniach oraz na półkach bagażowych. Przewożony transport nie był znaczący gabarytowo, natomiast istotna była łączna waga i tym samym odpowiednie rozmieszczenie oraz zabezpieczenie podczas całego lotu. W siatce połączeń PLL LOT zaplanowane są rejsy na tej strasie dwa razy w tygodniu – wyjaśnia biuro prasowe przewoźnika.

Od początku pandemii LOT stara się utrzymywać i rozwijać przewozy ładunków. Na samym początku zaangażowany był m.in. w akcję #CARGOdlaPolski, w ramach której do kraju transportowane były środki ochrony osobistej niezbędne w czasie walki z COVID-19. Później przewoźnik skoncentrował się na tradycyjnym cargo.

Świetne wyniki LOT Cargo w czasie pandemii

LOT podkreśla, że choć okres pandemii jest wprawdzie niezwykle trudny dla branży lotniczej, ale jest także okresem dynamicznego rozwoju LOT-u w segmencie cargo i poczty. – Porównując z ubiegłym rokiem, w okresie od stycznia do września br. osiągnięto łączny wzrost przewiezionych ładunków cargo i poczty o 26%. Tegoroczny sezon letni LOT Cargo zakończyło z wynikiem 35-procentowego wzrostu przewiezionych towarów rok do roku – zaznaczają służby prasowe.

– Siatka naszych połączeń cargo urosła w 2020 roku niemal dwukrotnie. Początkowo realizowaliśmy głównie rejsy do Ameryki Północnej, Kanady czy Seulu. Obecnie ta lista obejmuje 9 kierunków, w tym realizowane od maja dwa razy w tygodniu rejsy do Delhi. 21 listopada zainaugurujemy rejsy w formule all cargo do kolejnego indyjskiego miasta, Bombaju – dodaje narodowy przewoźnik.

Przy okazji rekordowego połączenia LOT przypomina, że niedawno udało mu się pozyskać certyfikat CEIV Pharma Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych (IATA). – To kamień milowy, który otworzył nam drogę do rynku przewozów farmaceutycznych o szacowanej wartości co najmniej 100 mln zł. Przewóz farmaceutyków to obszar wymagający dochowania restrykcyjnych norm, między innymi w zakresie czasu realizacji usługi oraz spełnienia szeregu warunków, dotyczących m.in. wymaganej temperatury. LOT Cargo jest gwarantem bezpieczeństwa dla tego typu transportów dzięki nowoczesnej flocie, siatce bezpośrednich połączeń oraz specjalistycznym umiejętnościom zespołu. Według danych IATA, rynek przewozów medycznych rok do roku rośnie średnio o 20% – podkreśla LOT.

O tym jak pandemia wpłynęła na rozwój lotniczego cargo można też przeczytać w naszym raporcie z maja tego roku. Raport: Lotnicze cargo w czasie pandemii

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Cargo lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony