Partner serwisu

LOT przekłada inaugurację rejsów do Tiencin

Rafał Dybiński 02.09.2020

LOT przekłada inaugurację rejsów do Tiencin
fot. Piotr Bożyk
Polskie Linie Lotnicze LOT przełożyły inaugurację połączenia do chińskiego Tiencin na 16 września. Trasa z Warszawy do miasta położonego blisko Pekinu miała wystartować w środę 2 września.
Liczący ponad 16 mln mieszkańców Tiencin to jeden z ważniejszych ośrodków przemysłowych Chin i jeden z największych portów Azji Wschodniej. Wybór tego miast był jednak zapewne uzależniony w głównej mierze od bliskości Pekinu, do którego organizacja lotów w obecnych warunkach jest zdecydowanie trudniejsza. Do Tiencin nie latali dotąd przewoźnicy z Europy, a sam kierunek wydaje się bardzo przyszłościowy zarówno pod względem ruchu pasażerskiego jak i cargo.

- Zdecydowaliśmy o przełożeniu pierwszego połączenia do Tiencin na 16 września. Wynika to z konieczności zakończenia procesów formalnych wymaganych przez chińskie instytucje - przekazały PLL LOT redakcji Rynku Lotniczego.

Trasa do Tiencin miała być zainaugurowana zaledwie kilkanaście godzin po opublikowaniu nowego rozporządzenia, które zniosło zakaz lotów do Chin. Połączenie ma być obsługiwane Boeingiem 787 Dreamliner. Z Warszawy samolot będzie wylatywał w środy o godz. 17.15, a na miejscu wyląduje o godzinie 9 rano lokalnego czasu. Loty w przeciwnym kierunku planowane są w piątki – wylot o godz. 10.30 czasu lokalnego i powrót do Warszawy na 16:44.

PLL LOT przypominały również wcześniej, że osoby wybierające się do Chin muszą podczas odprawy przedstawić dokument potwierdzający negatywny wynik testu na COVID-19 wykonany na nie więcej niż pięć dni przed wylotem. Należy się także spodziewać badań na miejscu. Przewoźnik znad Wisły ostrzegał również, że pasażerowie muszą pamiętać o niestabilnej sytuacji wywołanej pandemią i liczyć się z możliwymi zmianami procedur.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony