Partner serwisu

LOT przedłuży połączenie krajowe między Pragą a Ostrawą

Emilia Derewienko 18.12.2020

LOT przedłuży połączenie krajowe między Pragą a Ostrawą
fot. Piotr Bożyk
Polskie Linie Lotnicze LOT będą latać między Pragą a Ostrawą co najmniej do końca lutego. Informacje zamieszczone na facebookowym profilu lotniska w Ostrawie potwierdziła dziennikowi Zdopravy.cz przedstawicielka LOT-u na rynku czeskim, Jolanta Grala-Bednárčik.
Według pierwotnych planów, rejsy miały zakończyć się 17 stycznia, zostaną jednak po raz drugi przedłużone o ponad miesiąc. – Poza tym lotem, będzie również bezpośrednie połączenie między Pragą a Warszawą bez przesiadek w poniedziałki i piątki – mówi Jolanta Grala-Bednarcik, przedstawicielka narodowego przewoźnika w Czechach.

LOT między Pragą a Ostrawą będzie odbywał się pięć razy w tygodniu. Samolot odleci z Pragi w środę i piątek o 11:00, w czwartek i sobotę o 18:50 a w poniedziałek o 17:45. Z kolei z Ostrawy wystartuje w poniedziałek o 16:15, w środę i piątek o 9:30, natomiast w czwartek i sobotę o 17:20. Pasażerowie pokonają trasę na pokładzie turbośmigłowego Bombardiera Q400 Dash.

Rejsów na drugą połowę stycznia i lutego nie ma jeszcze w systemie rezerwacyjnym, o kontynuacji lotów przez Ostrawę świadczy również długość rejsu między Pragą a Warszawą. Zamiast zwykłej godziny i dwudziestu minut zajmuje to dwie i pół godziny, co oznacza lądowanie na ostrawskim lotnisku w Mošnovie. LOT od 11 listopada realizuje bowiem rejsy do praskiego portu lotniczego im. Václava Havla w formule międzylądowania. Podróżujący z Lotniska Chopina do stolicy Czech będą musieli lądować w innym czeskim mieście, czyli właśnie Ostrawie.

Ostrawa, z nową trasą do Pragi, paradoksalnie czerpie korzyści z obecnej niefortunnej sytuacji w lotnictwie. Nowe krajowe połączenie lotnicze powstało z dwóch tras: z Ostrawy do Warszawy oraz tradycyjnego rejsu Praga – Warszawa.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony