Partner serwisu

LOT przebazował trzy Dreamlinery do Rzeszowa

Emilia Derewienko 05.10.2020

LOT przebazował trzy Dreamlinery do Rzeszowa
fot. Piotr Bożyk
Trzy Boeingi 787 Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT zostały przebazowane do Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Samoloty będą tam stać na zimę.
Chodzi o maszyny o rejestracjach SP-LRC, SP-LRE i SP-LRF, które wystartowały w poniedziałek (5 października) z Lotniska Chopina do Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Dreamlinery Polskich Linii Lotniczych LOT w podrzeszowskim lotnisku spędzą zimę.

Samoloty dalekiego zasięgu nie będą w najbliższym czasie wykorzystywane ze względu na pandemię koronawirusa. Zamknięte na obywateli z Europy są nie tylko kierunki północnoamerykańskie, ale także destynacje azjatyckie.

W związku z zamknięciem granic z powodu COVID-19, linie lotnicze doznały strat finansowych. Jak dowiedzieliśmy się niedawno, LOT poprosił o 1 mld euro (4,5 mld zł) rządowego wsparcia. Nie jest jednak pewne, czy taka kwota zostanie przewoźnikowi udzielona.

– To nie jest pomoc proporcjonalna do tego, co dostały już inne linie, bo one dostały przed okresem wakacyjnym znacznie więcej z nadzieją, że od wakacji popyt będzie rósł, a widać, że są pustki w systemach rezerwacyjnych. Więc to jest bardziej odszkodowanie za lockdown plus wyliczona strata, którą PLL LOT będzie ponosił za najbliższe miesiące, kiedy nie wrócimy do normalnego latania – komentuje Adrian Furgalski, ekspert lotniczy i prezes ZDG TOR.

LOT osiągnął w 2019 roku przychód ze sprzedaży w wysokości 7,37 mld zł, czyli o ponad 1 mld zł więcej niż w 2018 roku.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony