Partner serwisu

LOT: Prawie 400 osób z propozycją powrotu do pracy na pełny etat

inf. pras 09.11.2021

LOT: Prawie 400 osób z propozycją powrotu do pracy na pełny etat
fot. Piotr Bożyk
Członkowie personelu pokładowego Polskich Linii Lotniczych LOT otrzymali propozycję powrotu do pracy na pełny etat – dowiedziała się Polska Agencja Prasowa ze źródła w spółce.
Oznacza to m.in. możliwość wyższych zarobków w zależności od rozwoju siatki połączeń przewoźnika oraz dodatkowe uprawnienia emerytalne. Informację potwierdził rzecznik prasowy PLL LOT Krzysztof Moczulski. Propozycja dotyczy prawie 400 osób.

"Możliwość znacznego polepszenia warunków zatrudnienia jest pochodną prognoz, które mówią o stopniowej odbudowie rynku lotniczego od połowy przyszłego roku i konieczności konkurowania o pracownika z pracodawcami z innych sektorów gospodarki" – przekazało źródło PAP.

Narodowy przewoźnik podkreśla, że lotnictwo jest jedną z tych branż, które wciąż zmagają się z presją kryzysu wywołanego wirusem COVID-19. PLL LOT szacują, że liczba przewiezionych w tym roku pasażerów będzie o ponad połowę niższa niż w 2019 roku.

Linie lotnicze znad Wisły, zgodnie z założeniami zatwierdzonymi przez Komisję Europejską w planie pomocy publicznej, spodziewają się powrotu na ścieżkę wzrostu, co ma pozwolić przewoźnikowi spłacić zadłużenie zaciągnięte w ramach pakietu wsparcia, zawartego 30 grudnia 2020 roku z Polskim Funduszem Rozwoju.

Pożyczka udzielona w kwocie 1,8 mld zł została wypłacona PLL LOT zgodnie z zapisami umowy. 31 grudnia ubiegłego roku wpłynęła do spółki pierwsza transza wsparcia w wysokości 893 682 000 złotych. Spłata pożyczki rozpocznie się od 30 grudnia 2023 roku. Druga transza wsparcia z PFR w wysokości 906 318 000 zł wpłynęła do narodowego przewoźnika 21 stycznia 2021 roku.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony