Partner serwisu

LOT pożegnał się z lotniskiem Tegel

Emilia Derewienko 10.11.2020

LOT pożegnał się z lotniskiem Tegel
fot. Flughafen Berlin Brandenburg GmbH / Ekaterina Zershchikova
Berliński port lotniczy Tegel został zamknięty 8 listopada, dokładnie osiem dni po otwarciu innego wielkiego i długo wyczekiwanego lotniska – Berlin-Brandenburg. Polskie Linie Lotnicze LOT, które przez lata wykonywały połączenia do Tegel, pożegnały port uroczystym rejsem.
Berlin jest szczególnym miastem w siatce połączeń Polskich Linii Lotniczych LOT – był pierwszym zagranicznym portem, do którego LOT zaczął latać po II wojnie światowej. Pierwszy rejs odbył się w 1946 roku. Na lotnisko Tegel natomiast narodowy przewoźnik lata od początku lat 90-tych.

Ostatni rejs z Warszawy do Berlina-Tegel wystartował w sobotę 7 listopada. Były to loty LO385 i LO386, realizowane na pokładzie samolotu Bombardier Dash Q400. W stolicy Niemiec samolot LOT-u wylądował o godzinie 11:20, a w rejs powrotny udał się o godzinie 12:30. Na płycie lotniska Tegel wykonano pamiątkowe zdjęcie.

– Niemal po 30 latach, przenosimy się na nowe lotnisko Berlin Brandemburg im. Willy’ego Brandta. Nowy terminal ma niezwykle ciekawą architekturę – mimo swej wielkości jest bardzo przyjazny Pasażerom, a przede wszystkim niezwykle funkcjonalny. Cieszymy się bardzo, że możemy zapewnić naszym pasażerom bardzo dogodne połączenie do stolicy Niemiec – komentuje dla Rynku Lotniczego Krzysztof Moczulski, rzecznik LOT-u.

Lotnisko Berlin-Brandenburg (BER) miało zostać otwarte w roku 2012, jednak z powodu licznych komplikacji i błędów konstrukcyjnych uroczyste otwarcie portu nastąpiło po wielu latach, 31 października tego roku. Mimo ogólnej radości, że berlińskie lotnisko w ogóle zostało uruchomione dla pasażerów, nie ulega kwestii, że z powodu pandemii koronawirusa start ten może być utrudniony. BER będzie główną bazą dla dwóch linii lotniczych: Lufthansy oraz niskokosztowego easyJeta.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony