Partner serwisu

LOT ponownie połączy Katowice z Warszawą. Na razie dwa rejsy dziennie

Emilia Derewienko 15.07.2020

LOT ponownie połączy Katowice z Warszawą. Na razie dwa rejsy dziennie
fot. Piotr Bożyk
Polskie Linie Lotnicze LOT wznawiają od środy (15 lipca) połączenie krajowe pomiędzy Katowice Airport a Warszawą. Trasa, ze względu na pandemię koronawirusa, została zawieszona w połowie marca.
Narodowy przewoźnik będzie oferował do końca sierpnia dwa rejsy dziennie z województwa śląskiego do Warszawy. Z systemu rezerwacyjnego PLL LOT wynika, że powrót do częstotliwości rejsów sprzed pandemii, czyli czterech rotacji na dobę, nastąpi 1 września 2020 roku.

Połączenie krajowe do Warszawy, to nie jedyny kierunek regularny, który aktualnie znajduje się w siatce połączeń LOT-u z pyrzowickiego lotniska. W ramach projektu #LotNaWakacje, na początku lipca przewoźnik uruchomił dziesięć regularnych, sezonowych tras z Katowice Airport. Lista połączeń obejmuje:

  • Burgas (Bułgaria): do 30 sierpnia w każdy wtorek, czwartek oraz niedzielę
  • Chania (Grecja): do 31 sierpnia w każdy poniedziałek oraz piątek
  • Heraklion (Grecja): do 31 sierpnia w każdy poniedziałek oraz czwartek
  • Kos (Grecja): do 25 sierpnia w każdy wtorek
  • Majorka (Hiszpania): do 29 sierpnia w każdą sobotę
  • Rodos (Grecja): do 29 sierpnia w każdą środę oraz sobotę
  • Saloniki (Grecja): do 26 sierpnia w każdą środę
  • Split (Chorwacja): do 30 sierpnia w każdą niedzielę
  • Tirana (Albania): do 30 sierpnia w każdą niedzielę
  • Zakintos (Grecja): do 28 sierpnia w każdy piątek

– Wznowienie, po ponad 120 dniach przerwy, połączenia krajowego pomiędzy Pyrzowicami a Warszawą to dobra informacja dla mieszkańców województwa śląskiego. Jestem przekonany, że ruch na tym kierunku będzie się systematycznie odbudowywał i że w pewnej perspektywie czasu wróci do poziomu notowanego przed pandemią. Warto dodać, że obserwujemy znaczące zainteresowanie dziesięcioma kierunkami uruchomionymi przez LOT z Pyrzowic w ramach projektu #LotNaWakacje. Dlatego optymalnie byłoby, gdyby w przyszłości zagraniczne kierunki narodowego przewoźnika zagościły w siatce połączeń Katowice Airport na dłużej niż tylko w sezonie wakacyjnym – mówi Artur Tomasik, prezes zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, firmy zarządzającej Katowice Airport.

Nowe procedury sanitarne

W Katowice Airport obsługa pasażerów odbywa się zgodnie z nowym reżimem sanitarnym, którego celem jest zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Liczba osób, które mogą przebywać w terminalach pasażerskich, została ograniczona wyłącznie do klientów linii lotniczych, pracowników lotniska oraz członków załóg statków powietrznych. Istotną zmianą wynikającą z nowego reżimu sanitarnego jest kontrola temperatury ciała każdego pasażera wylatującego.

Wszystkie osoby przebywające wewnątrz terminali pasażerskich muszą obowiązkowo nosić maseczki. Do dyspozycji pasażerów nieposiadających maseczek udostępnione zostały automaty, w których – oprócz wspomnianych maseczek – zakupić można jednorazowe rękawiczki ochronne oraz płyn do dezynfekcji. W trakcie przebywania na lotnisku obowiązuje zasada zachowywania dystansu fizycznego minimum 1,5 metra.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony