Partner serwisu

LOT poleci do Dubaju!

Redakcja/inf. pras. 27.04.2021

LOT poleci do Dubaju!
fot. Piotr Bożyk
Jeszcze w tym roku nowy kierunek dołączy do stopniowo odbudowywanej siatki połączeń PLL LOT. Od 19 września boeingi 737-800 NG i boeingi 787 Dreamliner będą realizowały trzy razy w tygodniu bezpośrednie rejsy z Warszawy na główne lotnisko w Dubaju. Połączenie do największego miasta Zjednoczonych Emiratów Arabskich PLL LOT zainaugurują tuż przed światowym EXPO 2020, a rejsy będą dostępne przez całą zimę, zapewniając Polakom doskonałą ofertę egzotycznego wypoczynku. Bilety są już dostępne w sprzedaży.
Potwierdziły się nasze wcześniejsze nieoficjalne informacje i we wrześniu tego roku PLL LOT zainaugurują połączenie do największego miasta Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Rejsy dostępne będą aż do końca marca 2022 roku.

Samoloty narodowego przewoźnika znad Wisły będą startowały z Lotniska Chopina trzy razy w tygodniu, aby wylądować w największym porcie lotniczym w Dubaju – Dubai International Airport (DXB). Rejs potrwa ok. 6 godzin i będzie wykonywany według następującego rozkładu:

LO 121 WAW-DXB 07:40 – 15:25 wtorki, czwartki i niedziele

LO 122 DXB-WAW 17:15 – 21:35 wtorki, czwartki i niedziele

– W ciągu kilku ostatnich lat Dubaj stał się jednym z najchętniej wybieranych przez Polaków egzotycznym kierunkiem podróży zimą. Przed pandemią tylko w 2019 r. z Polski do stolicy tego emiratu podróżowało niemal 100 tys. pasażerów. Potencjał połączenia również w segmencie czarterowym sprawia, że obok oferty przewoźników znad Zatoki widzimy przestrzeń do rozwoju dla LOT-u. Jestem przekonany, że pasażerowie docenią polski produkt, znakomicie dopasowany zarówno dla odwiedzających wystawę EXPO, jak i turystów rozkład i atrakcyjną ofertę cenową – podkreślił Michał Fijoł, Członek Zarządu ds. Handlowych PLL LOT.

Dubaj zaraz po Bangkoku, Londynie i Paryżu jest najczęściej odwiedzanym przez turystów miastem na świecie. To dla regionu Bliskiego Wschodu, jak i całego świata jedno z najważniejszych centrów finansowych i handlu surowcami (ropą, złotem i diamentami). Od 1 października do 31 marca 2022 r. stolica emiratu będzie gospodarzem wystawy EXPO 2020 przeniesionej w ub. roku ze względu na pandemię.

– W tym roku zgodnie z zapowiedziami i prognozami odbudowywania się ruchu pasażerskiego konsekwentnie stawiamy na rozwój oferty turystycznej. Dubaj, obok Sri Lanki jest kolejną propozycją dla naszych pasażerów stworzoną z myślą o wypoczynku w ciepłych krajach w czasie chłodnych miesięcy zimowych w Polsce. Tym samym, ze względu na odwróconą sezonowość ruchu, połączenie to pozwoli nam wykorzystać zasoby operacyjne w tzw. niskim sezonie. Zadbaliśmy o to, aby nasz produkt pokładowy oferowany był na najwyższym poziomie, przy pełnym reżimie sanitarnym obowiązującym w czasie pandemii – dodał Fijoł.

Do obsługi połączeń PLL LOT przeznaczyły nowoczesne, 168 miejscowe boeingi 737-800 NG, ze skonfigurowaną, oddzielną klasą biznes, wyposażoną w tuzin szerokich i wygodnych foteli. W razie zapotrzebowania połączenie będzie obsługiwane również przez Dreamlinery w wersji 787-8. Pasażerom we wszystkich klasach PLL LOT zaproponują dwa serwisy, a także rozbudowaną ofertę napojów i alkoholi. Kolejne połączenia sezonowe i regularne będą stopniowo pojawiały się w rozkładach przewoźnika. Docelowy kształt siatki i częstotliwość połączeń będą uzależnione od sytuacji epidemicznej na świecie. Bilety na loty z Warszawy do Dubaju są już dostępne we wszystkich kanałach sprzedaży.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony