Partner serwisu

LOT poleci do Azerbejdżanu. Czterogodzinny rejs obsłuży B737

Redakcja/inf. pras. 27.05.2022

LOT poleci do Azerbejdżanu. Czterogodzinny rejs obsłuży B737
fot. Piotr Bożyk
Polskie Linie Lotnicze LOT uruchamiają nowe połączenia z Warszawy. Na pokładach samolotów narodowego przewoźnika polecimy do największego miasta na Kaukazie, czyli Baku. Połączenie ma szczególną wartość biznesową, gdyż Azerbejdżan jest od lat istotnym partnerem gospodarczym Polski.
W letniej siatce połączeń Polskich Linii Lotniczych LOT znajdziemy wiele nowości, a wśród nich stolicę Azerbejdżanu. Pierwszy Boeing 737 do Baku wystartuje w piątek 27 maja o godz. 23.00. Z lotniska Chopina do Portu Lotniczego Baku im. Heydara Aliyeva dolecimy w cztery godziny.

– W tym roku świętujemy 30-lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych z Azerbejdżanem. Z tym większą radością ogłaszam otwarcie połączenia do Baku. Głęboko wierzę, że bezpośredni lot przyczyni się do dalszej promocji polskiego dziedzictwa w Azerbejdżanie i umacniania relacji między dwoma krajami. Z kolei spuścizna polskich architektów w Azerbejdżanie, w postaci przepięknych zabytków, zachwyci turystów z Polski. Zapraszamy na pokład! – zachęca Rafał Milczarski, prezes zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT.

Do stolicy Azerbejdżanu narodowy przewoźnik poleci po raz pierwszy. Połączenia są już dostępne w systemach rezerwacyjnych. Lot będzie wykonywany we wtorki, środy, piątki i soboty. Podczas czterogodzinnego lotu pasażerowie lecący w klasie biznes będą mogli skosztować posiłków z kuchni z całego świata. Na podróżujących rejsem inauguracyjnym czeka słodka niespodzianka z azerbejdżańskim motywem.

Narodowy przewoźnik znad Wisły zachęca do odwiedzenia tego regionu świata pisząc, że położone nad Morzem Kaspijskim Baku nazywane jest miastem kontrastów. W jego krajobrazie przebijają się futurystyczne wieżowce, które sąsiadują z tradycyjną zabudową. Bakijskie stare miasto zaskakuje medinami znanymi z Maroka, a także kameralnymi uliczkami, przypominającymi te w Stambule. Natomiast elementem wpisanym na stałe w audiopejzaż miasta jest silny wiatr. Nawet nazwa azerbejdżańskiej stolicy pochodzi od perskiego słowa Badkube, oznaczającego „uderzenie wiatru.” Oddalając się zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od Baku, wyjdziemy na spotkanie innemu żywiołowi. Wzgórze Yanar Dağ słynie z wiecznie płonącego ognia. A wszystko dzięki pokaźnym złożom ropy naftowej i gazu ziemnego, ukrytym we wnętrzu praktycznie całego Półwyspu Apszerońskiego.

PLL LOT dodatkowo zachęca podkreślając, że Baku jest nie tylko fascynującym miastem, kryjącym perły architektury, ale też świetną bazą wypadową do miejsc, w których to natura gra pierwsze skrzypce. Bilety na lot z Warszawy do Baku są dostępne we wszystkich kanałach sprzedaży, między innymi na stronie przewoźnika, w LOT Contact Center i w biurach LOT Travel.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony