Partner serwisu

LOT z Sydney do Warszawy już 28 marca! Międzylądowanie w Singapurze (aktualizacja)

simetra 22.03.2020

LOT z Sydney do Warszawy już 28 marca! Międzylądowanie w Singapurze (aktualizacja)
fot. Piotr Bożyk
Dreamliner w barwach PLL LOT zawita niedługo do Sydney. O uruchomieniu specjalnego połączenia poinformował premier Mateusz Morawiecki. Przebywający w Australii Polacy będą mogli wrócić do kraju 28 marca. Zrealizowane zostaną także loty z Cebu i Manili na Filipinach. Wszystkie „odbędą się w najbliższym możliwym terminie, czyli w sobotę” – napisał premier.
„Dotarły do mnie niepokojące informacje na temat sytuacji Polaków przebywających na Filipinach i konieczności przygotowania dla nich specjalnych lotów powrotnych. Interweniowałem w tej sprawie w PLL LOT i w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Właśnie otrzymałem informacje, że potwierdzono już loty z Cebu i Manili na Filipinach oraz z Hanoi w Wietnamie oraz z Sydney w Australii. Odbędą się w najbliższym możliwym terminie, czyli w sobotę” – napisał na Facebooku premier Matusz Morawiecki.

Szef rządu prosił jednocześnie o wyrozumiałość dla służb i instytucji, które dzień i noc pracują nad bezpieczeństwem obywateli. „W sytuacji epidemii wszyscy musimy się zachowywać rozsądnie i być dla siebie nawzajem wyrozumiali i solidarni” – napisał premier.

Zgodnie z zapowiedzią szefa rządu 22 marca rejs z Sydney do Warszawy pojawił się w systemie rezerwacyjnym LOT. Boeing 787-9 Dreamliner ma wylecieć z Australii tuż przed północą 28 marca. Na razie data wylotu w systemie to 29 marca, ale ma to zostać poprawione. Połączenie będzie realizowane z międzylądowaniem w Singapurze. Można już także rezerwować bilety na trasach z Filipin. Jak informuje PLL LOT, w ramach operacji #LOTdoDomu prowadzonej od 15 marca do kraju wróciło już prawie 22 tys. polskich obywateli. W kolejnych dniach LOT przywiezie polskich obywateli m.in. z: Zagrzebia, Sofii, Bergen, Londynu, Amsterdamu, Podgoricy czy Oslo (22.03), a także z Dubaju, Miami, Bangkoku, Trondheim, Nicei, Sztokholmu i Dublina (23.03), a następnie także z Cancun, Varadero, Rio de Janeiro, Kapsztadu (24.03) czy z Zanzibaru (25.03).

Połączenia czarterowe planowane są na kilka dni do przodu, na podstawie zgłoszeń polskich obywateli chcących wrócić do kraju. Aktualne listy kierunków, z których możliwy jest powrót w ramach operacji #LOTdoDomu dostępne są na stronie przewoźnika.

Przez większość czasu trwania organizacji operacji powrotu Polaków do kraju nie uczestniczyli inni przewoźnicy. Dopiero w piątek (20 marca) do akcji włączyli się Polonus i PKP Intercity. Obie firmy zapewniają dodatkowe połączenia krajowe – pociągi i autokary, które rozwiozą pasażerów z Lotniska Chopina do domu bez dodatkowych kosztów. 

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony