Partner serwisu

LOT poleci czarterowo z Pragi na Madagaskar. Dominikana, Tajlandia i Tanzania też w ofercie

Mateusz Kieruzal 12.04.2022

LOT poleci czarterowo z Pragi na Madagaskar. Dominikana, Tajlandia i Tanzania też w ofercie
fot. Piotr Bożyk
Polskie Linie Lotnicze LOT będą latać w porozumieniu z czeskim biurem podróży Čedok na większej liczbie egzotycznych kierunków w ramach połączeń czarterowych. W ten sposób po raz pierwszy w historii lotnisko w Pradze będzie miało w swojej ofercie bezpośrednie rejsy na Madagaskar, a po trzynastu latach powrócą bezpośrednie loty łączące Republikę Czeską z Królestwem Tajlandii.
Na zlecenie czeskiego touroperatora Čedoka LOT zapewni do obsługi czarterów boeinga 787-9 Dreamliner, który pomieści 294 pasażerów w trzech klasach podróży – biznesowej, premium ekonomicznej oraz ekonomicznej. Pierwsi wczasowicze polecą na Madagaskar w sobotę 24 września. Loty do południowo-wschodniej Tajlandii rozpoczną się w sobotę 7 stycznia 2023 roku. Rejsy czarterowe na Dominikanę i Zanzibar będą kontynuowane bez żadnej przerwy w sezonie letnim oraz zimowym.

– W porównaniu z ubiegłym rokiem zwiększamy pojemność podróży lotniczych o ponad 70 proc., a nawet dziesięciokrotnie w porównaniu z rokiem 2019. Dodatkowo po roku poszerzamy naszą ofertę o egzotyczne kierunki i uruchomimy w okresie jesienno-zimowym cztery połączenia dalekobieżne z Pragi. Wierzymy, że po udanym wprowadzeniu bezpośrednich egzotycznych lotów, klientom spodobają się również nasze innowacje. Po raz pierwszy na rynku czeskim Čedok poleci bez międzylądowania na Madagaskar w Afryce i prowincji Krabi w Tajlandii – powiedział szef biura podróży Čedok, Stanisław Zeman, cytowany przez portal zdopravy. W kwietniu bieżącego roku touroperator rozpoczął przedsprzedaż zimowych wycieczek do egzotycznych krajów w Afryce, Ameryce oraz Azji.

– Z przyjemnością witamy kolejne nowe bezpośrednie połączenie do egzotycznych destynacji, które zapewni biuro podróży Čedok we współpracy z przewoźnikiem LOT. Madagaskar i Tajlandia niewątpliwie poszerzą ofertę bezpośrednich połączeń z Pragi w nadchodzącym sezonie zimowym. Dzięki temu te kierunki z lotniska w Pradze będą bliżej pasażerów i staną się mniej czasochłonne – dodał Jiří Vyskoč, dyrektor wykonawczy ds. lotnictwa na lotnisku w Pradze.

Čedok razem z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT z Pragi w sezonie zimowym zaoferują loty na czterech egzotycznych kierunkach. Samoloty należące do polskiego flagowego przewoźnika dolecą do Punta Cany na Dominikanie. Rejsy będą odbywać się w każdy poniedziałek. Pierwszy rejs odbędzie się w czerwcu.

Połączenie na razie zaplanowano do końca kwietnia 2022 roku. Czas przelotu wyniesie 10,5 godziny. Dreamlinery LOT-u z wczasowiczami dolecą także na Zanzibar w Tanzanii. Do Afryki samoloty latać będą od czerwca do kwietnia w każdy wtorek. Rejs z Pragi na Zanzibar potrwa około 8,5 godziny.

24 września zainaugurowane zostanie połączenie na Madagaskar. Trwające 10 godzin loty czarterowe na madagaskarską wyspę Nosy Be szerokokadłubowiec LOT-u będzie wykonywać do końca stycznia. Wyloty z czeskiej Pragi zaplanowano w każdą sobotę. 7 stycznia wystartuje natomiast połączenie do Krabi w Tajlandii. Rejsy do Azji zakończą się w kwietniu, a czas przelotu do południowo-zachodniej prowincji tego azjatyckiego Królestwa potrwają około 11,5 godziny.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony