Partner serwisu

LOT podsumowuje pierwszy tydzień operacji. 25 tys. osób wróciło do kraju w ramach #LOTdoDomu

simetra 22.03.2020

LOT podsumowuje pierwszy tydzień operacji. 25 tys. osób wróciło do kraju w ramach #LOTdoDomu
fot. Piotr Bożyk
Ponad 25 tys. Polaków wróciło do kraju na pokładach samolotów narodowego przewoźnika. Planowane są kolejne połączenia, w tym z Filipin i Australii. Najwięcej osób skorzystało z oferty w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Norwegii, USA i Hiszpanii.
W ciągu pierwszego tygodnia operacji #LOTdoDomu do kraju powróciło 25 764 osób. Polski przewoźnik wykonał w sumie 185 rejsy, wykorzystując 43 maszyny typu Boeing 787 Dreamliner, Boeing 737-800, Embraer i Bombardier Q400. Ze względu na najwyższe zapotrzebowanie, w tym czasie najwięcej operacji zostało zrealizowanych z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Norwegii, USA i Hiszpanii. Z informacji przekazanych przez Macieja Wilka, członka zarządu LOT ds. operacyjnych wynika, że do dzisiaj do kraju dotarło już ponad 26 tys. osób, a średnio każdego dnia uruchamiane jest ponad 30 połączeń.


Dzisiaj (22 marca) trwa ósmy dzień operacji #LOTdoDomu – LOT wykonuje połączenia m.in. z Podgoricy, Zagrzebia, Oslo, Bergen, Skopje, Amsterdamu i Madrytu.

W kolejnych dniach LOT przywiezie polskich obywateli m.in. z Dubaju, Chicago, Bangkoku, Trondheim, Nicei, Sztokholmu, Helsinek, Dublina i Budapesztu (23.03), a następnie także z Cancun, Varadero, Rio de Janeiro, Larnaki i Kapsztadu (24.03), oraz z Zanzibaru i Denpasar (25.03).

LOT wprowadził także możliwość powrotu z zupełnie nowych, odległych kierunków świata m.in jak Male na Malediwach, Filipin (Cebu i Manila), a także z Singapuru. Jednym z najciekawszych połączeń będzie to realizowane z Sydney z międzylądowaniem w Singapurze, które zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

W ramach operacji #LOTdoDomu rejsy planowane są na kilka dni do przodu, na podstawie zgłoszeń polskich obywateli, którzy ze względu na znaczącą odległość, mogą wrócić do kraju wyłącznie transportem lotniczym. Do projektu #LOTdoDomu dołączyli także przewoźnicy Polonus i PKP Intercity. Uruchomione zostały dodatkowe połączenia krajowe – pociągi i autokary, które rozwiozą pasażerów z Lotniska Chopina do domu bez dodatkowych kosztów


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo