Partner serwisu

LOT po raz drugi przekłada inaugurację trasy do Tiencin

Rafał Dybiński, Łukasz Malinowski 16.09.2020

LOT po raz drugi przekłada inaugurację trasy do Tiencin
fot. Piotr Bożyk
Polskie Linie Lotnicze LOT przełożyły po raz drugi inaugurację połączenia do chińskiego Tiencin. Trasa z Warszawy do miasta położonego blisko Pekinu miała pierwotnie wystartować w środę 2 września. 
Inauguracyjny rejs przełożono następnie na 16 września. Dzisiejszy lot został jednak odwołany, a inaugurację połączenie przesunięto o kolejne dwa tygodnie. Warto zwrócić uwagę na to, że chiński przewoźnik nie ma podobnych problemów z dostępem do Warszawy. LOT jak na razie nie wrócił do regularnych lotów z pasażerami do Państwa Środka.

Liczący ponad 16 mln mieszkańców Tiencin to jeden z ważniejszych ośrodków przemysłowych Chin i jeden z największych portów Azji Wschodniej. Wybór tego miast był jednak zapewne uzależniony w głównej mierze od bliskości Pekinu, do którego organizacja lotów w obecnych warunkach jest zdecydowanie trudniejsza. Do Tiencin nie latali dotąd przewoźnicy z Europy, a sam kierunek wydaje się bardzo przyszłościowy zarówno pod względem ruchu pasażerskiego jak i cargo.

Trasa do Tiencin ma być obsługiwana Boeingiem 787 Dreamliner. Z Warszawy samolot będzie wylatywał w środy o godz. 17.15, a na miejscu wyląduje o godzinie 9 rano lokalnego czasu. Loty w przeciwnym kierunku planowane są w piątki – wylot o godz. 10.30 czasu lokalnego i powrót do Warszawy na 16:44.

PLL LOT przypominały również wcześniej, że osoby wybierające się do Chin muszą podczas odprawy przedstawić dokument potwierdzający negatywny wynik testu na COVID-19 wykonany na nie więcej niż pięć dni przed wylotem. Należy się także spodziewać badań na miejscu. Przewoźnik znad Wisły ostrzegał również, że pasażerowie muszą pamiętać o niestabilnej sytuacji wywołanej pandemią i liczyć się z możliwymi zmianami procedur.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony