Partner serwisu

LOT informuje: Nowe zasady dla podróżujących na Cypr i do Grecji

Rafał Dybiński 01.07.2020

LOT informuje: Nowe zasady dla podróżujących na Cypr i do Grecji
fot. PLL LOT
Polskie Linie Lotnicze LOT informują podróżnych wybierających się do Grecji oraz na Cypr. Pojawiło się bowiem nowe rozporządzenie, które określa zasady przylotu do tych krajów na południu Europy.
Każdy chętny na powietrzny rejs do Grecji musi maksymalnie 48 godzin przed przylotem zarejestrować się na stronie travel.gov.gr. Udający się na Cypr z kolei są zobowiązani do zrobienia tego samego na stronie CyprusFlightPass.gov.cy.

Podróżni w stosownym formularzu muszą podać dane kontaktowe, numer lotu, informacje o miejscu wylotu, czasie trwania poprzednich pobytów w innych krajach, czy adres pobytu, pod którym zamierza się przebywać w Grecji i na Cyprze.

Po pełnym wypełnieniu formularza Passenger Locator Form zostanie wygenerowany kod QR. Jego okazanie jest wymagane przy wejściu do samolotu (przy braku kodu QR przewoźnik może odmówić wpuszczenia pasażera na pokład) oraz przy przekroczeniu greckiej granicy (kod zostanie zeskanowany zaraz po wyjściu z samolotu). Dlatego też, na 48 godzin przed odlotem, należy wygenerować kod QR i mieć go ze sobą – najlepiej w wersji wydrukowanej lub jako zapisany plik w urządzeniu mobilnym. 

PLL LOT oferują od lipca połączenia z polskich portów do greckiej Kawali, Salonik, Skiatos, Aten, Kalamaty oraz na Korfu, Rodos, Kos, Santorini, Rodos i Zakyntos, a także Heralionu i Chanii na Krecie. W ofercie narodowego przewoźnika jest również cypryjska Larnaka. 

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony