Partner serwisu

LOT odwołuje rejsy do Amsterdamu

Mateusz Kieruzal 21.06.2022

LOT odwołuje rejsy do Amsterdamu
fot. Amsterdam Schipol
Polskie Linie Lotnicze LOT w związku z wprowadzeniem maksymalnej dziennej liczby możliwych do obsłużenia pasażerów w porcie lotniczym Amsterdam-Schiphol odwołały w lipcu i sierpniu wybrane rejsy do i ze stolicy Holandii.
Port lotniczy Amsterdam-Schiphol ustanowił ograniczenie liczby pasażerów, którzy mogą być obsłużeni w ciągu jednego dnia wakacji. Jako powód lotnisko wskazuje na braki pracowników na kluczowych stanowiskach, m.in. punkcie odpraw, kontroli bezpieczeństwa czy paszportowej. Schiphol przyjmie około 70 tys. pasażerów dziennie, około 16 proc. mniej, niż planowano. W ten sposób podaż foteli zaoferowana przez linie lotnicze ulegnie zmniejszeniu o 13,5 tys. Podróż przez amsterdamski port jest od kwietnia bardzo uciążliwa. Ze względu na brak pracowników ochrony i odpraw bagażowych setki lotów zostały odwołane, a długie kolejki stały się normą.

– Podejmujemy ten środek z niewiarygodnie ciężkim sercem. Wszyscy w Schiphol nie chcemy niczego więcej, jak powitać podróżnych z otwartymi ramionami, zwłaszcza po trudnym czasie koronawirusa. Tego lata na Schiphol można wiele, ale nie wszystko. Ustalenie limitu oznacza, że znaczna większość podróżnych będzie mogła podróżować z lotniska w bezpieczny i odpowiedzialny sposób – oświadczył Dick Benschop, dyrektor generalny portu lotniczego w Amsterdamie.

Polskie Linie Lotnicze LOT w ramach wprowadzonego dziennego limitu możliwych do obsłużenia podróżnych podjęły decyzję o odwołaniu na tę chwilę sześciu lotów do i z Amsterdamu. Anulowane rejsy to wieczorne połączenie – LO269 i poranny rejs powrotny do Warszawy – LO264.

– Informujemy, że odwołaliśmy rejsy do Amsterdamu w dniach: 3-4.07, 12-13.07, 28-29.07, 31.07-01.08, 15-16.08, 27-28.08 – odpowiedziało Biuro Prasowe PLL LOT na zapytanie naszej redakcji w tej sprawie. Do obsługi rejsów wyznaczony został embraer E175.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony