Partner serwisu

LOT odwołuje rejsy do 15 maja włącznie

simetra 24.04.2020

LOT odwołuje rejsy do 15 maja włącznie
fot. PLL LOT/ M Kwasowski
W nawiązaniu do decyzji polskiego rządu o przedłużeniu zawieszenia połączeń lotniczych do dnia 9 maja 2020 roku włącznie i w obliczu zamknięcia zewnętrznych granic Unii Europejskiej do dnia 15 maja br., wszystkie rejsy pasażerskie LOT-u zaplanowane do 15 maja 2020 roku zostały odwołane.
Jak informuje biuro prasowe przewoźnika, decyzja zarządu PLL LOT jest zgodna z polityką innych przewoźników lotniczych, operujących na rynkach europejskich i podyktowana przede wszystkim regulacjami Unii Europejskiej, rekomendującymi przedłużenie zamknięcia zewnętrznych granic Unii do dnia 15 maja br. - Jednocześnie bacznie obserwujemy zmieniające się regulacje lokalne i międzynarodowe. Decyzje dotyczące wznowienia lotów uwarunkowane będą bowiem otwieraniem granic i uruchomieniem lotów komercyjnych w ramach Unii Europejskiej i poszczególnych państw - zaznacza LOT.

- W tej trudnej sytuacji bezpieczeństwo i komfort naszych pasażerów stawiamy na pierwszym miejscu, dlatego zmodyfikowaliśmy naszą politykę zmian biletów. LOT przygotował dla swoich pasażerów szereg ułatwień takich jak m.in. wykorzystanie wartości biletu w postaci vouchera, możliwość zaplanowania podróży w innym terminie, czy możliwość zmiany trasy podróży. Szczegóły dostępne są na stronie przewoźnika, gdzie dostępny jest także formularz on-line do rejestracji zgłoszeń. Zmian w rezerwacji można także dokonywać za pośrednictwem Contact Center LOT oraz u agenta, u którego został zakupiony bilet - przypomina narodowy przewoźnik.

Kilka godzin wcześniej pojawił się projekt nowego rozporządzenia wprowadzający zakaz lądowania samolotów pasażerskich na lotach międzynarodowych i krajowych do dnia 9 maja. Wyjątkiem podobnie jak wcześniej będą loty czarterowe zaplanowane przez touroperatorów przed 15 marca oraz loty repatriacyjne i realizowane na zlecenie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Zgodę mają także samoloty, realizujące rejsy na zleceni osób fizycznych lub firmy posiadające do 15 miejsc pasażerskich.

W ramach działań zleconych przez rząd prowadzone jest operacja #LOTdoDomu oraz organizowane rejsy z ładunkami urządzeń medycznych niezbędnych do walki z koronawirusem. Jednym z ciekawszych w ostatnim czasie był pierwszy w historii przelot z Warszawy na Tajwan, o którym możecie przeczytać w tekście pt. Zakończył się historyczny rejs LOT-u do Tajpej (zdjęcia).Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo