Partner serwisu

LOT zwróci pasażerom pieniądze za loty do Chin

Emilia Derewienko 28.01.2020

LOT zwróci pasażerom pieniądze za loty do Chin
fot. Lotnisko Chopina
Polskie Linie Lotnicze LOT będą honorowały zwroty zakupionych biletów pasażerskich do Pekinu – dowiedział się Rynek Lotniczy. Wyprawa do Państwa Środka może być obecnie szczególnie niebezpieczna, bo to właśnie tam pojawił się koronawirus, który teraz rozprzestrzenia się po świecie wraz z pasażerami samolotów.
Kolebką koronawirusa miało być miasto Wuhan w Chinach. W ciągu niecałego miesiąca z jego powodu zmarło ponad 100 osób, natomiast liczbę zarażonych szacuje się na kilka tysięcy. Wiele lotnisk zapowiedziało, że zwracają szczególną uwagę na zagrożenie epidemiologiczne. Zareagował także LOT, który od stycznia wozi pasażerów na dwa pekińskie porty lotnicze, w tym nowo otwarty gigant, Pekin-Daxing.

– Na bieżąco monitorujemy sytuację epidemiologiczną na świecie, także podczas rejsów wykonywanych w rejonie azjatyckim. Zwracamy szczególną uwagę na ewentualne objawy chorobowe u pasażerów nie tylko na lotniskach, ale także na pokładach naszych samolotów. Wszelkie wątpliwości oraz podejrzenia zachorowania przekazujemy niezwłocznie służbom lotniska docelowego, które po wylądowaniu wdrażają odpowiednie procedury – mówi w rozmowie z Rynkiem Lotniczym rzecznik prasowy przewoźnika, Michał Czernicki.

Jak dodaje, LOT jest w kontakcie z przedstawicielami Głównej Inspekcji Sanitarnej oraz z Ministerstwem Spraw Zagranicznych. Co ważne, podróżni LOT-u mogą także zmienić termin rejsu do Chin w miarę dostępnych miejsc, czy też ubiegać się o zwrot kosztów biletu. – Ze wskazanej możliwości mogą skorzystać pasażerowie planujący podróż do obu lotnisk w Pekinie w terminie 22 stycznia do 29 lutego 2020 na biletach polskiego przewoźnika (z numerem biletu zaczynającym się od 080), które zostały zakupione przed 27 stycznia 2020 roku – podkreśla przedstawiciel linii lotniczej.

Tę sposobność swoim pasażerom umożliwiły także inne linie lotnicze na świecie, m.in. British Airlines.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony