Partner serwisu

LOT od lipca połączy Budapeszt i Seul

Redakcja 30.06.2020

LOT od lipca połączy Budapeszt i Seul
fot. Piotr Bożyk
Polskie Linie Lotnicze LOT od 20 lipca przywrócą połączenie ze swojego hubu w Budapeszcie do stolicy Korei Południowej, Seulu – wynika z informacji, podanych na stronie routesonline.
Narodowy przewoźnik rozpoczyna loty międzynarodowe już w środę, 1 lipca. Jak się dowiadujemy, rejsy z Budapesztu do Seulu zostaną uruchomione 20 lipca. Do 31 sierpnia rejsy będą realizowane raz w tygodniu na pokładzie samolotów Boeing 787-9 Dreamliner.

Samolot wystartuje ze stolicy Węgier o 16:30, aby w Seulu na lotnisku Incheon wylądować o godz. 10:10 następnego dnia. Z kolei ze stolicy Korei LOT wyleci o 8:50 czasu lokalnego, lądując w Budapeszcie o 14:35. LOT zawiesił rejsy na tej trasie w marcu, z powodu pandemii koronawirusa.

Połączenie zostało zainaugurowane we wrześniu ubiegłego roku. Rejsy były wpierw realizowane trzy razy w tygodniu, następnie LOT zwiększył ich częstotliwość po zaledwie dwóch miesiącach od startu do czterech razy w tygodniu.

– To duża decyzja i poważny krok, aby zacząć budować hub w Budapeszcie. To prawdziwy hub, lotnisko, na którym będzie można się przesiąść, aby podróżować dalej – mówił podczas zapowiedzi nowego rejsu Rafał Milczarski, prezes narodowego przewoźnika.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony