Partner serwisu

LOT. Nowe wakacyjne kierunki. Aktion, Batumi, Tivat i nie tylko

Redakcja/inf. pras. 22.04.2021

LOT. Nowe wakacyjne kierunki. Aktion, Batumi, Tivat i nie tylko
fot. Piotr Bożyk
Polskie Linie Lotnicze LOT uzupełniły ofertę połączeń realizowanych w sezonie letnim. Najpopularniejsze kierunki wakacyjne narodowego przewoźnika znad Wisły będą dostępne również z portów regionalnych.
Analizy oraz luzowane przez poszczególne kraje obostrzenia wskazują na stopniowe odbudowywanie się ruchu lotniczego w nadchodzących miesiącach. Zgodnie z zapowiedziami, tego lata na pasażerów czeka więcej połączeń turystycznych z kilku portów krajowych. Bilety są już dostępne w sprzedaży.

Nowe połączenia wystartują 18 czerwca bieżącego roku, a większość z nich oferowana będzie z częstotliwością jednej rotacji tygodniowo. Klienci PLL LOT będą mogli wybrać następujące kierunki:
 • z Gdańska do Burgas
 • z Katowic do Kalamaty, Barcelony, Burgas (4 razy w tygodniu), Aktion (Leukada w regionie Wysp Jońskich), Aten, na Samos i do Warny.
 • z Poznania na Majorkę.
 • z Rzeszowa do Zadaru.
 • z Warszawy do Tiwatu (Czarnogóra) i Batumi.
 • z Wrocławia do Barcelony i na Kos.

  Rejsy z Katowic do stolicy Grecji oraz do Warny będą realizowane dwa razy w tygodniu, natomiast do Burgas nawet cztery razy w tygodniu. - Coraz szybsze tempo szczepień w Europie, oraz stopniowe luzowanie obostrzeń przez kraje europejskie pozwala nam na ostrożny optymizm w perspektywie najbliższych miesięcy. Dlatego we współpracy z biurami podróży planujemy kształt naszej siatki połączeń uzupełniając ją o kolejne, nieobsługiwane dotąd kurorty. Jednocześnie bardzo uważnie obserwujemy sytuację epidemiczną oraz popyt na poszczególnych kierunkach. W miarę możliwości planujemy też sukcesywnie przywracać połączenia regularne i transatlantyckie - podkreślił Michał Fijoł, członek zarządu ds. handlowych PLL LOT.

  Oprócz nowych kierunków wakacyjnych, latem narodowy przewoźnik znad Wisły będzie obsługiwał dostępne już w systemach rezerwacyjnych połączenia sezonowe m.in. na Zakintos, do Kalabrii, do Macedonii, Tirany, Rodos, Palermo, do Olbii, Ochrydy, na Maltę, na Santorini, Korfu, Ibizę, do Heraklionu, do Chanii, Zadaru, Larnaki, Dubrownika, Nicei, Wenecji, Splitu, Czarnogóry i Lubljany. Ich start planowany jest na 28 maja bieżącego roku.

  Rejsy wakacyjne oznaczone są numerami LO8XXX i obsługiwane nowoczesnymi samolotami Boeing 737. Kolejne połączenia sezonowe i regularne będą stopniowo pojawiały się w rozkładach LOT-u. Docelowy kształt siatki i częstotliwość połączeń w sezonie letnim 2021 roku będzie uzależniony od sytuacji epidemicznej na świecie.
 • Podziel się ze znajomymi:
  Komentarze:
  PLL LOT
  Zobacz też
  Najnowsze wiadomości
  Polecane wiadomości
  Praca
  Bądź na bieżąco:
  © 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
  Pełna wersja strony