Partner serwisu

LOT nie ogranicza lotów do Frankfurtu

Mateusz Kieruzal 19.07.2022

LOT nie ogranicza lotów do Frankfurtu
fot. Piotr Bożyk
Polskie Linie Lotnicze LOT na razie nie planują wprowadzenia zmian w rozkładzie lotów do i z Frankfurtu nad Menem. Od tego tygodnia na największym lotnisku w Niemczech będzie mogło się odbywać w ciągu godziny 88 operacji lotniczych, zamiast 96, które wykonywane były wcześniej. Decyzja Fraportu o ograniczeniu przepustowości ma pomóc ustabilizować lotniczy chaos spowodowany brakiem osób dostępnych do pracy na lotnisku.
Fraport, operator portu lotniczego we Frankfurcie, wystąpił do niemieckiego ministerstwa transportu o zgodę na „zmniejszenie liczby odbywających się operacji lotniczych w porcie z 96 do 88 w ciągu jednej godziny” – powiedziała rzeczniczka spółki zarządzającej lotniskiem. Oczekuje się, że redukcja liczby obsługiwanych rotacji pozostanie wiążąca co najmniej do sierpnia i następuje po wcześniejszym cięciu liczby możliwych operacji do wykonania z czerwca, kiedy zmniejszono godzinną liczbę operacji lotniczych ze 106 do 96.

Z informacji, do których dotarła redakcja Rynku Lotniczego wynika, że do tej pory Polskie Linie Lotnicze LOT nie zmniejszyły, ani nie planują na razie redukcji siatki połączeń do i z Frankfurtu. – Na ten moment Polskie Linie Lotnicze LOT nie zredukowały liczby rejsów do Frankfurtu. Jesteśmy w kontakcie z koordynatorem slotowym i monitorujemy sytuację – poinformowało naszą redakcję Biuro Prasowe LOT-u.

Limit operacji prawdopodobnie wywoła oburzenie w niektórych innych liniach lotniczych. Po wprowadzeniu nowego ograniczenia liczby pasażerów na londyńskim lotnisku Heathrow linie Emirates nazwały ograniczenie „całkowicie nierozsądnym i niedopuszczalnym”. Willie Walsh, były zarządzający brytyjskimi liniami lotniczymi British Airways oraz grupą IAG, a obecnie dyrektor generalny IATA, wyznał, że działania podejmowane przez władze portu lotniczego Heathrow są „śmieszne”.

Do tej pory decyzję Fraportu pochwaliły niemieckie linie lotnicze Lufthansa. Zdaniem kadry zarządzającej przewoźnikiem ograniczanie godzinnej liczby operacji na lotnisku do 88 ruchów jest właściwym krokiem w kierunki ustabilizowania operacji lotniczych.

– W ostatnich tygodniach odwołaliśmy loty w kilku falach, aby odciążyć cały system. To rozczarowało wiele tysięcy klientów, spowodowało ogromną dodatkową pracę naszych pracowników i dodatkowe koszty, które liczone są w milionach euro – oświadczył w komunikacie prasowym Jens Ritter, dyrektor generalny Lufthansy. – We Frankfurcie wciąż są niedobry pracowników ze względu na wysoki wskaźnik absencji chorobowej. Nawet jak na rozkład lotów, który został już kilkakrotnie skrócony, decyzja podjęta przez Fraport jest słuszna – dodał Ritter.

Dyrektor linii stwierdził także, że odwołania lotów przez innych przewoźników przyczynią się stabilizacji działalności lotniska, gdyż anulacje rejsów będą równomiernie rozłożone na przewoźników korzystających z portu lotniczego we Frankfurcie. Rozmowy z innymi liniami lotniczymi „zintensyfikują się” po zatwierdzeniu przez ministerstwo wniosku spółki powiedziała rzeczniczka Fraport.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony