Partner serwisu

LOT: Embraery 190 lecą do Polski

Łukasz Malinowski 12.12.2018

arrow
arrow
LOT: Embraery 190 lecą do Polski
Fot. Michał Zawada/ PLL LOT
LOT: Embraery 190 lecą do Polski
LOT: Embraery 190 lecą do Polski
LOT: Embraery 190 lecą do Polski
LOT: Embraery 190 lecą do Polski
LOT: Embraery 190 lecą do Polski
Cztery zamówione przez LOT Embreary 190 przylecą do Polski przed końcem roku – pierwsze dwa już w ten weekend. Samoloty będą przeznaczone do wykonywania połączeń do London City z trzech miast: Warszawy, Budapesztu i Wilna.
Pierwsze dwa (o nr rejestracyjnych SP-LMA i SP-LMB) z czterech zamówionych przez LOT maszyn dotrą nad Wisłę już w ten weekend. Każdy z samolotów wyruszy z San Jose. Po drodze planowane są dwa międzylądowania w Recife na wschodzie Brazylii, a następnie w Las Palmas na Wyspach Kanaryjskich, z których Embreary polecą już bezpośrednio do Warszawy.

– Samoloty będą przeznaczone do wykonywania połączeń do London City z trzech miast: Warszawy, Budapesztu i Wilna. Pierwsze ma ruszyć 7 stycznia, drugie 18 lutego, a trzecie 1 maja – przypomina Konrad Majszyk, ekspert ds. PR z biura komunikacji korporacyjnej PLL LOT. Dodaje przy tym, że ta ostatnia data nie jest jeszcze ostateczna, ponieważ przewoźnik wygrał przetarg litewskiego Ministerstwa Transportu na obsługę tego połączenia, ale nie podpisał jeszcze umowy.

Jeśli chodzi o samo lotnisko London City, to LOT przypomina, że z powodu stosunkowo krótkiego pasa startowego i stromego kąta podejścia tylko kilka rodzajów maszyn pasażerskich jest dopuszczonych przez zarządcę lotniska do korzystania z tego portu. – To dlatego wyleasingowaliśmy od firmy NAC cztery nowe samoloty Embraer E-190. Każdy z nich ma na pokładzie 106 foteli. Maksymalny zasięg z pasażerami to prawie 3,5 tys. km – mówi Majszyk.

Flota LOT-u systematycznie się rozwija. Dzięki grudniowym dostawom łączna liczba samolotów we flocie LOT-u wzrośnie do 80. Dla porównania: w 2015 r. było to 45 maszyn. W przyszłym roku LOT zakłada dostawy m.in. czterech Boeingów 787-9 Dreamliner i ośmiu Boeingów 737 MAX. Czekamy także na „przetarg przetargów”, czyli zamówienie większej liczby maszyn. Szerzej o planowanym postępowaniu pisaliśmy w tekście pt. LOT znacząco zwiększy flotę samolotów. Kto je dostarczy?
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony