Partner serwisu

LOT: Dreamlinerem do Grecji

simetra 16.06.2021

LOT: Dreamlinerem do Grecji
fot. Adam Kopeć
PLL LOT zdecydował się na wykorzystanie samolotów Boeing 787 Dreamliner do obsługi tras z Warszawy do Heraklionu i Aten. Pierwszy lot już 27 czerwca.
Pandemia koronawirusa zmieniła rynek lotniczy. Od kilku miesięcy przybywa pasażerów i połączeń, ale jest jeszcze daleko do normalności – na razie największym zainteresowaniem cieszą się loty krajowe oraz połączenia o charakterze regionalnym. W Europie wyraźnie widać duże zainteresowanie sezonem wakacyjnym i tę sytuację starają się wykorzystać przewoźnicy. LOT postawił na rozbudowę siatki połączeń m.in. do Chorwacji i Grecji.

W tym ostatnim przypadku zdecydował się także na wykorzystanie do obsługi niektórych połączeń samolotów Boeing 787 Dreamliner, a więc maszyn szerokokadłubowych zaprojektowanych z myślą o lotach długodystansowych.

Połączenia z Warszawy do Heraklionu i Aten będą wykonywane w każdą niedzielę w okresie od 27 czerwca do 10 października. Wyloty z lotniska im. F. Chopina zaplanowano odpowiednio na 15:00 i 15:00. Lotowskie Dreamlinery wylecą w drogę powrotną z Heraklionu o 20:50 zaś z Aten o 21:20.

Na podobne działania zdecydowała się także Lufthansa, która będzie wykorzystywać B747 oraz A350 na trasach z Frankfurtu i Monachium na Majorkę – jest to związane z dużym zainteresowaniem podróżami na tych kierunkach w szczycie sezonu wakacyjnego.

W te wakacje LOT zaoferuje pasażerom ponad 157 atrakcyjnych połączeń, w tym rejsy krajowe, europejskie, a także wybrane połączenia do Ameryki Północnej (w tym rejsy do Miami, Los Angeles i Nowego Jorku z Warszawy, do Newark z Rzeszowa i Warszawy, oraz z Krakowa do Chicago i Nowego Jorku) i Azji. Ze względu na pandemię i zmniejszony popyt na podróżowanie, siatka połączeń będzie realizowana w ok. 50 proc. w stosunku do lata 2019 roku
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony