Partner serwisu

LOT dostarczył sprzęt medyczny zakupiony przez WOŚP

Rafał Dybiński 21.04.2020

arrow
arrow
LOT dostarczył sprzęt medyczny zakupiony przez WOŚP
fot. Facebook/ PLL LOT
LOT dostarczył sprzęt medyczny zakupiony przez WOŚP
LOT dostarczył sprzęt medyczny zakupiony przez WOŚP
LOT dostarczył sprzęt medyczny zakupiony przez WOŚP
LOT dostarczył sprzęt medyczny zakupiony przez WOŚP
Na warszawskim Lotnisku Chopina wylądował w poniedziałek Boeing B787-9 Dreamliner, na pokładzie którego przewieziono 11 ton środków ochrony osobistej zakupionych dla polskich szpitali przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy – poinformowały Polskie Linie Lotnicze LOT na oficjalnym profilu na Facebooku.
To kolejny transport pomocy humanitarnej zrealizowany przy wsparciu Kancelarii Premiera. Sprawną obsługę frachtu zapewnił LS Airport Services.

Rejsy specjalnie realizowane są w ramach operacji #CargodlaPolski we współpracy z polskim rządem, spółkami i agencjami rządowymi, a także prywatnymi przedsiębiorcami. Pozwalają na niesienie pomocy służbom medycznym w walce z koronawirusem SARS-CoV-2. W ramach utworzonego mostu powietrznego udało się przebyć już ponad 344 tys. km i przetransportować ok. 780 ton materiałów i sprzętu medycznego.

Operacja #CargoDlaPolski rozpoczęła się w niedzielę 5 kwietnia wraz z zakończeniem #LOTdoDomu, w ramach którego narodowy przewoźnik sprowadzał do kraju rozrzuconych po całym świecie Polaków. Pierwszy lot cargo do Chin w ramach tej akcji został zaplanowany na 7 kwietnia.

LOT podkreśla, że procedura została uruchomiona już 17-18 marca i to w tym miesiącu rozpoczęły się lotnicze transporty materiałów ochronnych i sprzętu medycznego dla niezbędnego w walce z koronawirusem. W trakcie trwania operacji #LOTdoDomu na niektórych trasach także były przewożone ładunki – w ten sposób z Wietnamu nad Wisłę dotarły m.in. dary ufundowane przez społeczność wietnamską w Polsce i znanego producenta tzw. zupek chińskich. 

Większość połączeń do realizowanych przez LOT Cargo na trasie do Chin odbywa się z międzylądowaniem w kazachstańskich Ałmatach. Dzięki temu w Chinach nie zachodzi konieczność wymiany załogi, ani tym bardziej poddawania się procedurom kwarantanny. Samoloty, w odróżnieniu od operacji #LOTdoDomu, nie latają tylko na stołeczne lotnisko, ale także do Poznania. LOT dostarczył sprzęt medyczny nie tylko do Polski – Dreamlinery dotarły m.in. do Państw Nadbałtyckich oraz do Budapesztu. 

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Cargo lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony