Partner serwisu

LOT dopasuje siatkę połączeń do popytu na trasach. Problemem wciąż Azja

Redakcja 19.10.2021

LOT dopasuje siatkę połączeń do popytu na trasach. Problemem wciąż Azja
fot. Piotr Bożyk
Polskie Linie Lotnicze LOT dopasują siatkę połączeń w zależności od popytu na poszczególne trasy i ewentualnych obostrzeń pandemicznych. Narodowy przewoźnik znad Wisły bacznie obserwuje działania podejmowane przez kraje w sprawie restrykcji związanych z czwartą falą koronawirusa SARS-CoV-2.
Rzecznik PLL LOT Krzysztof Moczulski przypomniał w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że branża lotnicza jest jedną z najmocniej dotkniętych przez kryzys wywołany wirusem COVID-19.

– Dotyczy to również PLL LOT, który, podobnie jak inne linie lotnicze, w dalszym ciągu wykonuje znacznie mniej operacji lotniczych niż przed wybuchem pandemii. Po udanym sezonie letnim nastąpił spadek liczby pasażerów. Obserwujemy co prawda powolny powrót ruchu biznesowego w segmencie małych i średnich przedsiębiorstw, jednak w dalszym ciągu na pokłady samolotów nie wraca ruch korporacyjny – stwierdził Moczulski.

Pozytywnym sygnałem dla narodowego przewoźnika znad Wisły jest zapowiedź zniesienia ograniczeń przylotów do Stanów Zjednoczonych. Niemniej w dalszym ciągu praktycznie zamknięta jest dla ruchu przyjazdowego Azja. Ten kontynent był jednym z filarów rozwoju PLL LOT. To za sobą pociąga konsekwencje w postaci mniejszego ruchu dowozowego do Warszawy z krajów europejskich.

– Z ogromną uwagą obserwujemy działania podejmowane przez poszczególne kraje w zakresie restrykcji związanych z czwartą falą koronawirusa i podobnie jak wcześniej, będziemy dopasowywać naszą siatkę połączeń do popytu na poszczególnych trasach i ewentualnych obostrzeń – powiedział Moczulski.

Rzecznik narodowego przewoźnika znad Wisły zaznaczył, że zarówno pierwszy kwartał 2022, jak i ostatni kwartał tego roku, za sprawą znacznego skrócenia tzw. krzywej rezerwacyjnej, czyli okresu przed wylotem, w którym dokonywane są rezerwacje, stanowi dla całej branży wyzwanie w zakresie planowania siatki połączeń. Jednocześnie dodał, że spółka podtrzymuje elastyczną politykę w zakresie zmian rezerwacji.

Wcześniej prezes PLL LOT Rafał Milczarski oznajmił dziennikarzom, że 2021 będzie dla narodowego przewoźnika rokiem minimalizacji strat z powodu pandemii. Realną poprawę w ruchu lotniczym można będzie zaobserwować dopiero wtedy, kiedy rozpocznie się sezon letni, czyli w kwietniu 2022 roku. – Nam jest trudno w tej chwili cokolwiek przewidywać. Możemy tak naprawdę przewidywać na około miesiąc, cztery dni do przodu. A z tych danych, które są szczątkowe, bardzo trudno się projektuje cokolwiek – podsumował Milczarski.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony