Partner serwisu

LOT: Boeing 737 od Blue Air i Travel Service na czas strajku

Aleksander Domański 19.10.2018

LOT: Boeing 737 od Blue Air i Travel Service na czas strajku
fot. Blue Air
Strajk pracowników LOT-u na razie nie odbił się na pasażerach naszych narodowych linii, ale idą za tym konkretne działania. Przewoźnik pozyskał dodatkowe samoloty z załogami celem realizacji wszystkich zaplanowanych połączeń – do LOT trafi także Boeing 737-500 od Blue Air oraz 737-800 od Travel Service.
LOT w trybie doraźnym pozyskał dziś dodatkowy samolot Boeing 737-500 od Blue Air. Samolot ma na pokładzie 120 foteli i będzie wykorzystywany tylko 19 października. Na dziś i jutro (19 i 20 października) wynajęty został także Boeing 737-800 od Travel Service, który mieści do 189 pasażerów. 

Umowy ACMI, przewidujące wynajem z samolotów wraz z załogami, zostały podpisane w celu wzmocnienia siatki i utrzymania ciągłości połączeń w obliczu możliwych zakłóceń ruch. – Pozyskiwanie dodatkowych samolotów jest wyrazem troski o pasażerów i niechęci do odwoływana rejsów – tłumaczy Konrad Majszyk z LOT-u. 

Dla LOT-u nadal wykonują połączenia samoloty pozyskane wcześniej w ramach ACMI, np. trzy Boeingi 737 od linii Blue Air. Łączna liczba maszyn we flocie LOT-u (bez ACMI, ale z 11 maszynami Nordiki) wynosi obecnie 75 samolotów.

Dzisiejsze wzmocnienie floty jest już kolejnym, o którym donosimy. Od dzisiaj do 15 listopada część lotów dalekodystansowych PLL LOT będzie obsługiwał czterosilnikowy Airbus A340, pozyskany na zasadzie wynajmu wet-lease od linii lotniczych Hi Fly.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Strajk w PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony